Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Nowy Format „Ja nie znaju szto diełat” i Novy Ruch Teatr „Macht mir Spaβ” – ruch i reżyseria: Piotr Soroka

Zdjęcie: Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Nowy Format „Ja nie znaju szto diełat” i Novy Ruch Teatr „Macht mir Spaβ” – ruch i reżyseria: Piotr Soroka

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Scena Tańca Współczesnego zaprasza na pokaz dwóch spektakli jednego wieczoru: Ja nie znaju szto diełat Pawła Łyskawy oraz Macht mir Spaβ Novego Teatru Ruch w reżyserii Piotra Soroki.

Ja nie znaju szto diełat

„[…] … to materiał nad którymi pracowali tancerze, wykorzystując improwizację, studium przypadku i inne, także wymyślone przez siebie, metody. Spektakl jest dla nas próbą, zakłada otwartość na dalsze poszukiwania, nowe, także przestrzenne, interpretacje tematu. Punktem wyjścia w pracy nad spektaklem była sztuka Iwana Wyrypajewa Taniec Delhi.”
Paweł Łyskawa

Reżyseria i choreografia: Paweł Łyskawa & zespół
Występują: Renata Bobel, Klaudia Czaja, Olga Kalarus, Anna Pukała, Izabela Smalkowska Daniel Załuski

Nowy Format – autorski projekt Pawła Łyskawy. Teatr skupia wokół siebie tancerzy i performerów, wywodzących się z grup adeptów, działających przy Krakowskim Teatrze Tańca. W praktyce Nowy Format stara się wykraczać poza tradycyjnie rozumiany teatr tańca, oscylując wokół pokrewnych dyscyplin. Obok działań ruchowych grupa koncentruje się na pracy z tekstem, słowem oraz improwizacją ruchową, stanowiącą obok tekstu punkt wyjścia do budowania postaci, ale także struktur ruchowych, przenoszących tekst na poziom komunikacji niewerbalnej. Pedagogami Teatru są Paweł Łyskawa i Eryk Makohon.

Macht mir Spaβ
Novy Teatr Ruch

Reż. Piotr Soroka

To historia przyjemnościach, która rozgrywa się w studio nagraniowym programu kulinarnego Macht mir Spaβ, w którym dwie prowadzące, na wzór „Perfekcyjnej Pani Domu”, przygotowują słodkie, jak one same, muffiny. Niestety, w biegu zdarzeń, natłoku obowiązków i telewizyjnych póz okazuje się, że „Perfekcyjne Panie Domu” wpadają w ciąg niespodziewanych zdarzeń, a w tle komplikacji pojawia się mściwa zbrodnia. Historia koczy się jednak happy endem, a obie Panie żyły długo i szczęśliwie. Jak w bajce!

Obsada: Agnieszka Charkot, Agnieszka Dziewa
Ruch i reżyseria: Piotr Soroka
Design: Adam Królikowski
Kostiumy: RISK made in warsaw
Projekcje: Marta Wyczółkowska
Światło: Krzysztof Szczepańczyk

Novy Ruch Teatr powstał z potrzeby autorskiej wypowiedzi najmłodszego pokolenia twórców związanych z Wrocławskim Teatrem Pantomimy, który jest „gniazdem” dającym im siłę do samodzielnego lotu. Nasze poszukiwania krążą wokół teatru pantomimy, teatru fizycznego i teatru tańca. Działamy od 30 listopada 2014 r.

Więcej info: www.novyruchteatr.pl oraz www.facebook.com/NovyRuchTeatr

Scena Tańca Współczesnego w Krakowie
ul. Wietora 13/15
Rezerwacje: scena.tanca.sckm@gmail.com
Bilety: 10 zł i 15 zł.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Kraków: Scena Tańca Współczesnego w Krakowie, ul. Wietora 13/15

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close