Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Renata Skobo, Agnieszka Barańska „UNIspacjaSide”

Zdjęcie: Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Renata Skobo, Agnieszka Barańska „UNIspacjaSide”

Fot. z archiwum Anny Haracz

Wersja do druku

Udostępnij

Scena Tańca Współczesnego zaprasza 16 lutego o godzinie 19 do SCKM na UNIspacjaSide – multikulturowy projekt wynikający ze współpracy Renaty Skobo i Agnieszki Barańskiej z zespołem Impression oraz z artystami z Serbii i Portugalii.

 

W programie:

 

Bi-side performance to pierwszy autorski projekt taneczny Renaty Skobo powstały w kooperacji z serbskimi artystami. Premiera odbyła się w Serbii w 2010 roku. Wystawiany był również w Krakowie oraz Paryżu.

 

BI-SIDE PERFORMANCE

pomysł, reżyseria, choreografia: Renata Skobo
muzyka: Agf, Deadbeat, Extrawelt, Guappecarto, Blackstrobe
występują: Marta Mietelska, Joanna Czarnecka, Jana Sedova, Malgorzata Wendorff, Martyna Samek, Renata Skobo, gościnnie: Milena Jankovic, Aleksandra Pavlovic

SPACJA – WORK IN PROGRESS

Drugi po Sand made projekt choreograficzny powstający we współpracy Agnieszki Barańskiej z zespołem Impression. Surowy, fragmentaryczny efekt pierwszych prób wychodzących od podstawowych tematów przestrzeni i dynamiki w kierunku relacji. Premiera spektaklu planowana na wiosnę 2013 roku.

 

choreografia: Agnieszka Barańska
muzyka: collage
występują: Joanna Czarnecka, Beata Kędzia, Marta Mietelska, Julia Pycińska, Martyna Samek, Jana Sedova, Małgorzata Wendorff, Agnieszka Barańska, Konrad Ogórek

 

 

UNICODE PERFORMANCE – УНИКОД

Unicode – komputerowy zestaw znaków mający w zamierzeniu obejmować wszystkie pisma używane na świecie.” (Wikipedia). Unicode – Уникод jako niezmechanizowany zestaw ruchów, słów i dźwięków mający w zamierzeniu obejmować ludzkie intencje. Unicode jako uniwersalny kod, który pozwala na komunikacje różnorodnych nacji, kultur, tradycji i przyzwyczajeń. Unicode performance – Уникод jest drugim autorskim projektem tanecznym Renaty Skobo, którego premiera odbyła się w Serbii w 2012 roku. Inspirowany w głównej mierze kulturą bałkańską jest też próbą sięgnięcia do serbskich korzeni autorki. Projekt powstał w rezultacie ciągłych wyjazdów, powrotów, zetknięć, rozstań, zmian, stagnacji. W życiu autorki istnieją dwie „stałe niezmienne”, które są dla niej unicodem: Serbia, do której nieustannie wraca oraz taniec, z którym nigdy się nie rozstaje.

 

pomysł, reżyseria, choreografia: Renata Skobo
muzyka: Agf, No Smoking Orchestra, Amon Tobin, Deadbeat, Kumpania Algazarra
występują: Renata Skobo, Sabina Pyka oraz zespół Impression w składzie: Marta Mietelska, Małgorzata Wendorff, Jana Sedova, Joanna Czarnecka, Julia Pycińska, gościnnie: Milena Jankovic, Aleksandra Pavlovic, Strahinja Nesovic

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Kraków: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Wietora 13

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close