Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Tanc.Blog.Witkac – Teatr Gestu i Ruchu „Tanc.Witkac. Krótka historia pewnych miłości”, Podróżnicy – prezentacja bloga

Zdjęcie: Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Tanc.Blog.Witkac – Teatr Gestu i Ruchu „Tanc.Witkac. Krótka historia pewnych miłości”, Podróżnicy – prezentacja bloga

Fot. Tomasz Kamińśki

Wersja do druku

Udostępnij

Projekt tanc.witkac
Krótka historia pewnych miłości
spektakl inspirowany kobietami Witkacego
choreografia: Paulina Wysocka, Marta Pietruszka, Nina Pietruszka
Występują: Marta Pietruszka jako Jadwiga W.
Nina Pietruszka jako Jadzia J.
Paulina Wysocka jako Czesia
Muzyka: collage
ścieżka dźwiękowa: Wojtek Fularz

Wykonawcy:

Marta Pietruszka – jedna z prekursorek Tańca Współczesnego w Polsce. Tańczy od ponad 20 lat. Prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, poza tym warsztaty z techniki tańca współczesnego, improwizacji i tańców żydowskich na terenie całej Polski. Stypendystka MKiDN oraz NRW w Essen. Dyrektor artystyczny Teatru Gestu i Ruchu. Współpracuje z artystami z różnych dziedzin sztuki oraz przede wszystkim z teatrami dramatycznymi realizując choreografię do sztuk dramatycznych.

Nina Pietruszka – tańczy od kiedy pamięta. Pierwsze kroki stawiała w zespole tańca współczesnego ,,Strecz” w Krośnie. Od 2008 roku uczęszcza na zajęcia do Krakowskiej Akademi Tańca oraz uczestniczy w spektaklach Teatru Ciągle w Ruchu prowadzonego przez Martę Pietruszkę.

Paulina Wysocka – naukę tańca rozpoczęła w wieku 6 lat w zespole tańca współczesnego w Słupsku. Od 2003  do 2008 uczęszczała na zajęcia taneczne do Studia Tańca EST w SCKM w Krakowie. W Grupie Młodych Choreografów realizowała własne choreografie solowe. Ukończyła Choreografię Sceniczną i Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z dziedziny tańca współczesnego. W 2009 roku otrzymała Stypendium Twórcze Miasta Krakowa w dziedzinie tańca na realizację dwóch autorskich projektów.

PODRÓŻNICCY

PREZENTACJA BLOGA SZUKAJĄC WITKACEGO

 

O PODRÓŻY NA SRI LANKĘ, DO AUSTRALII I DO PETERSBURGA, Z FASCYNACJI ŻYCIEM STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA

POMYSŁ I REALIZACJA: ANIA GÓRNICKA I JAKUB GÓRNICKI

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: SCKM, ul. Wietora 13

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close