Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Taniec współczesny z Anną Sufrydą – warsztaty

Zdjęcie: Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Taniec współczesny z Anną Sufrydą – warsztaty

fot. J. Cieślikowski, materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Scena Tańca Współczesnego zaprasza na warsztaty z Anną Sufrydą, towarzyszące premierze spektaklu PortreTY. UchwycONE, do którego Anna Sufryda współtworzyła choreografię.

Zajęcia są przeznaczone dla osób powyżej 15. roku życia, na poziomie średnio zaawansowanym.

Plan warsztatów:

Pierwsza część: przygotowanie ciała do ruchu w technice współczesnej, praca na podłodze, praca z oddechem. Ćwiczenia z elementami techniki Cunninghama, Limóna i Labana. Od rozgrzewki po skoki.

Druga część: etiuda

Koszt: 20 zł (uczestnicy zajęć SCKM 10 zł)

Rezerwacja miejsc: scena.tanca.sckm@gmail.com

Więcej informacji o wydarzeniu: FB

Anna Sufryda:

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 4. lat, w ludowym Zespole Pieśni i Tańca „Mały Bolesławiec”. Gdy miała 10 lat podjęła naukę w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu, którą skończyła uzyskawszy dyplom tancerza. Przez kolejnych 8 lat związana była z Polskim Teatrem Tańca pod dyrekcją prof. Ewy Wycichowskiej. Jako solistka PTT brała udział w całym repertuarze teatru. W tym czasie miała też możliwość sprawdzenia swoich sił jako choreograf. Stworzyła choreografie dyplomowe dla uczennic szkoły baletowej, a także spektakle pokazywane w ramach Festiwalu Atelier przy PTT.

Działalność pedagogiczną rozpoczęła na warsztatach Dancing Poznań, a później prowadząc liczne lekcje i warsztaty w technice tańca klasycznego i współczesnego oraz technik wspomagających, jak barre au sol czy body conditioning. Współpracowała z wieloma pedagogami i choreografami, takimi jak: Paulina Wycichowska, Jacek Przybyłowicz, Sussane Yaresand, Iwona Pasińska, Thierry Verger czy Ohad Naharin. Brała udział w licznych lekcjach, warsztatach, przedstawieniach, realizacjach TV. Tańczyła choreografie Krystyny Mazurówny, Romany Agnel, Andrzeja Adamczaka, Ewy Wycichowskiej, Aleksandry Dziurosz, Debory Light, Magdaleny Reiter, Istvana Juhos-Putto, Virpi Pahkinen, Yossiego Berga i innych. Brała udział w warsztatach takich jak: pilates, joga, hip-hop, modern, modern underground, jazz, tai-chi, contact improvisation, contemporary, taniec klasyczny, metody pracy w Teatrze Tańca i metody pracy w Teatrze Tańca Piny Bausch.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:30

Kraków: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Wietora 13/15

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close