Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Teatr Gestu i Ruchu/Podróżniccy „Tanc.Blog.Witkac” – spektakl taneczny i pokaz multimedialny

Zdjęcie: Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Teatr Gestu i Ruchu/Podróżniccy „Tanc.Blog.Witkac” – spektakl taneczny i pokaz multimedialny

Fot. Marek Bielecki

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Gestu i Ruchu 

Tanc.Witkac.Krótka historia pewnych miłości

Reżyseria: Paulina Wysocka

Choreografia: Paulina Wysocka, Marta Pietruszka, Nina Pietruszka

Występują: Marta Pietruszka jako Jadwiga W., Nina Pietruszka jako Jadzia J., Paulina Wysocka jako Czesia

Muzyka: Collage

Ścieżka dźwiękowa: Wojtek Fularz

 

Marta Pietruszka – jedna z prekursorek tańca współczesnego w Polsce. Tańczy od ponad 20 lat. Prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, poza tym – warsztaty z techniki tańća współczesnego, imrpowizacji i tańców żydowskich na terenie całej Polski. Stypendystka MKiDN oraz NRW w Essen. Dyrektor artystyczny Teatru Gestu i Ruchu. Współpracuje z artystami z różnych dziedzin sztuki oraz przede wszytskim z teatrami dramatycznymi realizując choreografię dosztuk dramatycznych. 

Nina Pietruszka – tańczy od kiedy pamięta. Pierwsze kroki stawiała w zespole tańća współczesnego ,,STRECZ” w Krośnie. Od 2008 roku uczęszcza na zajęcia do Krakowskiej Akademii Tańca oraz uczestniczy w spektaklach Teatru CIAGLEwRUCHU prowadzonego przez Martę Pietruszkę. 

 

Paulina Wysocka – naukę tańca rozpoczęła w wieku 6 lat w zespole tańca współczesnego w Słupsku. Od 2003 do 2008 roku uczęszczała na zajęcia taneczne do studia tańća EST w SCKM w Krakowie. W grupie młodych choreografów realizowała własne choreografie solowe. Ukończyła choreografię sceniczną i instruktorski kurs kwalifikacyjny z dziedziny tańća współczensego. W 2009 roku otrzymała stypendium twórcze Miasta Krakowa w dziedzinie tańca na realizację dwóch autorskich projektów. 

 

PODRÓŻNICCY: prezentacja bloga Szukając Witkacego – o podróży na Sri Lankę, do Australii i do Petersburga, z fascynacji życiem Stanisława Ignacego Witkiewicza. 

Pomysł i realizacja: Ania Górnicka i Jakub Górnicki

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

08.12.2012 Sobota

godz. 19:00

Kraków: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, Hieronima Wietora 13

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close