Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Teatr Tańca Dekompresja „Research” — chor. Bartek Serowik

Zdjęcie: Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Teatr Tańca Dekompresja „Research” — chor. Bartek Serowik

Fot. ASF

Wersja do druku

Udostępnij

Scena Tańca Współczesnego zaprasza na premierę spektaklu Research Teatru Tańca Dekompresja.

O spektaklu:

Znajdujemy się w punkcie bez wyjścia. Ograniczeni i zniewoleni  podejmujemy walkę z własnymi lękami. To swoisty labirynt. Pułapka z milionami rozwiązań, wyjście z niego zdaję się być niemożliwe. Każda próba wyzwolenia uświadamia nam, że z powrotem znajdujemy się w punkcie wyjścia.

W centrum sceny ustanowiona jest  ściana, to element scenografii, ale w trakcie pracy stał się integralną częścią spektaklu. Stawiamy sobie pytanie: na ile jesteśmy w stanie stworzyć swoją własną przestrzeń? Research – to nieustające badanie siebie, swoich możliwości, progów wytrzymałości, cielesności, przestrzeni, instynktów.

Teatr Tańca Dekompresja powstał w kwietniu 2004 roku w Kętrzynie na Mazurach. Ostatecznie grupa stała się  niezależnym  zespołem. Od samego początku swojej działalności zrzeszała pasjonatów tańca, teatru oraz innych dziedzin sztuki. W 2011 roku TTDP pojawił się w Krakowie. Krakowski debiut sceniczny to Otwarte przestworza na zespół instrumentalny, tancerzy i warstwę elektroniczną (2011), scenariusz powstał na podstawie opowiadania o tym samym tytule autorstwa Ursuli K. Le Guin.

Bartek Serowik – założyciel/choreograf Teatru Tańca Dekompresja, tancerz, instruktor tańca współczesnego, choreograf, wokalista, instruktor ds. upowszechniania teatru i tańca. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 5 lat. Swój warsztat doskonalił pod okiem uznanych polskich i zagranicznych specjalistów. Współpracował z wieloma ośrodkami kultury na terenie całej Polski jako instruktor tańca. Choreograf wielu zagranicznych projektów, laureat konkursów ogólnopolskich. Uczestniczył w wielu projektach telewizyjnych zarówno jako wokalista jak i choreograf m.in.: Piosenki Jacka Cygana w reżyserii Cezarego Domagały, choreografia dla programu TVP1 Lato z Jedynką.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: SCKM, ul. Wietora 13/15

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close