Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Warsztaty teatralno-ruchowe dla tancerzy ze Zdenką Pszczołowską

Zdjęcie: Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Warsztaty teatralno-ruchowe dla tancerzy ze Zdenką Pszczołowską

fot. „Symphony No. 5” reż. i dramaturgia Zdenka Pszczołowska, materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Scena Tańca Współczesnego w Krakowie oraz Staromiejskie Centrum Klutury Młodzieży zapraszają na warsztaty teatralno-ruchowe dla tancerzy, które poprowadzi Zdenka Pszczołowska – reżyserka i dramaturżka spektaklu Symphony No. 5. Warsztaty towarzyszące pokazowi spektaklu (11 stycznia, godz. 18.00) będą m.in. okazją do wspólnego przyjrzenia się, jak tekst może służyć choreografii i odwrotnie. Zajęcia przeznaczone są dla osób powyżej 16. roku życia.

Prowadząca warsztatach:

Warsztaty będą połączeniem działania związanego ze świadomością ciała w przestrzeni, potencjałem ekspresji ruchowej i potencjałem dramatycznym; wspólnie przyjrzymy się temu, jak tekst może służyć choreografii i odwrotnie – jak choreografia może służyć tekstowi. Zastanowimy się, czym jest dramaturgia w myśleniu o ruchu i sprawdzimy to na nas samych: w zależności od liczby uczestników przygotujemy etiudę bądź etiudy dramatyczne z elementami choreograficznymi.

Koszt: 20 zł (*10 zł dla uczestników zajęć SCKM)

Zapisy: scena.tanca.sckm@gmail.com
(liczba miejsc ograniczona)

Zdenka Pszczołowska (Olga Grzelak) – reżyserka i dramaturżka, absolwentka komparatystyki literackiej i performatyki przedstawień na Uniwersytecie Jagiellońskim, studentka na Wydziale Reżyserii Dramatu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie i doktorantka w Katedrze Performatyki Przedstawień UJ. Autorka dramatu Urszula Oneironiczna, którego czytanie w marcu 2019 roku wyreżyserowała Maria Baładżanow; reżyserka czytania performatywnego dramatu Narzędzia ojca Agaty M. Skrzypek w Scenie Supernova, autorka dramatu Fabrykantka, dramaturżka spektaklu Po Dostojewskim w reżyserii Małgorzaty Jakubowskiej (AST, pokaz w ramach 9. Forum Młodej Reżyserii), autorka instalacji dramatycznej Zróbmy sobie zdjęcie z wojny (AST, pokaz Pracowni Dramaturgicznej w ramach 9. Forum Młodej Reżyserii). Stale pracuje w grupie warsztatowej Adeptów Krakowskiego Teatru Tańca, asystentka Romana Gancarczyka i Grzegorza Jarzyny.

Wydarzenie: FB

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:30

Kraków: SCKM, ul. Wietora 13/15, w godz. 19.30-21.30

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close