Kraków/SPACER 2013: Anna Haracz, „The Blue Resonance” oraz laureaci konkursu choreograficznego „3…2…1…TANIEC”

Zdjęcie: Kraków/SPACER 2013: Anna Haracz, „The Blue Resonance” oraz laureaci konkursu choreograficznego „3…2…1…TANIEC”

Fot. z materiałów Anny Haracz

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach festiwalu Spacer jednego wieczoru zostanie pokazany spektakl Anny Haracz The Blue Resonance oraz prace laureatów konkursu choreograficznego „3…2…1…TANIEC”: Dominika Wiak, Dominik Więcek Wyścig, Agata Kmita Rybo, Nukle i Nowa, Anna Kosiorowska Zuzanna Kasprzyk, Rejs.

Anna Haracz o swoim spektaklu: „Ojciec dbał o chleb, brat – bronił, nauczyciel – prowadzi a partner – wspiera… Umiem żyć bez tego… Opłacam rachunki, uszczelniam cieknące krany i … mogę być gdziekolwiek…ale, gdy mam przy sobie moich mężczyzn, zamykam oczy i tańczę tak, jak najbardziej lubię na świecie… bez strachu, że o coś się rozbiję… czyli rezonuję błękitem… to nie spektakl, to mój taniec i mój śpiew, za każdym razem nie do powtórzenia zdarzenie, które jest rezonansem miejsca, czasu, otoczenia, stanu, przepływu lub jego braku, myśli bądź bezmyślności, uczuć bądź ich braku. To może być cokolwiek – takie jakie jest. Teraz.”

koncept i wykonanie: Anna Haracz
muzyka i śpiew: Anna Haracz
kostium: Anna Haracz
światła: Artur Apanowicz

Agata Kmita Rybo, Nukle i Nowa
choreografia i wykonanie: Agata Kmita
Praca powstała w ramach zajęć „formy teatru tańca”, prowadzonych przez Annę Piotrowską. Choreografia nagrodzona przez Joannę Szymajdę podczas edycji 2013.

Agata Kmita – studentka IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Urodziła się w Krakowie, gdzie zaczęła swoją taneczną i aktorską drogę. Przed rozpoczęciem studiów tańczyła w Teatrze Słowa i Tańca, a później w Teatrze Tańca DF. Rok temu wzięła udział w projekcie w Chinach, mającym na celu nawiązanie współpracy WTT w Bytomiu z Conservatory Macau, prowadziła warsztaty taneczne i aktorskie dla tancerek i aktorów z Macau oraz z Hong Kongu.

Anna Kosiorowska i Zuzanna Kasprzyk Rejs
choreografia i wykonanie: Anna Kosiorowska i Zuzanna Kasprzyk

Praca nagrodzona przez Eryka Makohona i Agaty Syrek.

Anna Kosiorowska – absolwentka Wydziału Teatru Tańca. Przez cztery lata związana byłą z Baletem Form Nowoczesnych AGH w Krakowie, w którym tańczyła choreografie Jerzego Marii Birczyńskiego. W 2012 roku brała udział w projekcie Mariny Abramowicz w
Niemczech.

Zuzanna Kasprzyk – absolwentka Wydziału Teatru Tańca

 

Dominika Wiak i Dominik Więcek Wyścig

choreografia i wykonanie: Dominika Wiak i Dominik Więcek

Duet otrzymał nagrodę Witolda Jurewicza podczas edycji 2013.

Dominika Wiak przez 9 lat tańczyła rock and roll’a pod opieką teranerów z Klubu Podwawelskiego. Przez trzy lata współpracowała z Teatrze Słowa i Tańca Jadwigi Klimkowicz, w którym brała lekcje aktorstwa, baletu oraz tańca współczesnego. Obecnie studentka drugiego roku Wydziału Teatru Tańca PWST.

Dominik Więcek – tańczy od trzech lat. Zaczynał w studiu tańca współczesnego Tendi w Chorzowie pod kierownictwem Barbary Duckiej. Aktualnie studiuje na drugim roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Zajmuje się również fotografią.

Bilety: 25zł.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

Kraków: Nowohuckie Centrum Kultury (C4), Aleja Jana Pawła II 232

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close