Kraków/SPACER 2013: Anna Piotrowska i absolwenci Wydziału Teatru Tańca’13 „Obecność Obecności”

Zdjęcie: Kraków/SPACER 2013: Anna Piotrowska i absolwenci Wydziału Teatru Tańca’13 „Obecność Obecności”

Fot. Mariusz Bielecki

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl inspirowany utworem Stabat Mater dolorosa. Żyjemy w czasach obcości i pędu. Trudno się zatrzymać. Zagubieni w codzienności, w materialnym świecie, zapominamy o tym co duchowe – z serca i myśli. Choreograf ukrył symbolicznie „boleść Matki Boskiej po ukrzyżowaniu Chrystusa” w trudnym poszukiwaniu obecności, obecności: w chwili, w ciele i umyśle. Tak łatwo możemy być razem, a jednocześnie daleko od siebie. Tak trudno być razem, a tak silnie możemy czuć obecność i siłę drugiego człowieka. Samotni jak kamienie. Słabi w sile złudnego pędu i sukcesu. Przedstawienie zrealizowane jest na 9 tancerzy, tegorocznych absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Choreografia Obecność Obecności jest między innymi. próbą podsumowania pięciu lat pracy studentów i jednym z ostatnich wspólnych występów.

koncepcja, choreografia: Anna Piotrowska
muzyka: Giovanni Battista Pergolesi
opracowanie muzyczne: Michał Mackiewicz
wykonanie: Natalia Dinges, Magdalena Fejdasz, Paulina Giwer, Zuzanna Kasprzyk, Anna
Kosiorowska, Nina Minor, Natalia Wilk, Paweł Łyskawa, Robert Wasiewicz

Anna Piotrowska – dyplomowana tancerka, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca (eferte), założycielka „mufmi” w Warszawie. Zrealizowała ponad 60 przedstawień. Laureatka „SoloDuo Dance Festival” (Budapeszt 2005/2006), juror SoloDuo (2007-2010). Stypendystka British Council Awards 2004 – Young Polish Arts Entrepreneur. Producent przedstawień teatru tańca. Juror Doliny Kreatywnej programu TVP2 w dziedzinach taniec i animacja kultury. Pomysłodawca i koordynator wielu ogólnopolskich i międzynarodowych programów edukacyjno-kulturalnych. Występowała na scenach w Berlinie, Brukseli, Budapeszcie, Palermo, Sztokholmie, Kirkenes, Tornio, Hammerfest, Pradze, Bratysławie i w Polsce na najważniejszych festiwalach tańca współczesnego w Polsce (Warszawa, Bytom, Kalisz, Lublin, Gdańsk, Poznań, Białystok i in.). Wielokrotny gość festiwalu SoloDuo Dance Festival (Budapeszt 2005-2012). W lutym 2008 roku zrealizowała dwie autorskie produkcje dla Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu pt.: farfalla i 6 / 9 . Realizacja ruchu w teatrze lalek i w teatrach w Szczecinie, Krakowie, Legnicy, Zielonej Górze, Poznaniu i w Warszawie. Gość programu APAP VI, advancing performing arts project. Współpracuje obecnie z Orkesztika Foundation w Budapeszcie, Perypezye Urbane Media Collective w Mediolanie w ramach projektu DanceMe, z Samovarteateret z Norwegii. Stała współpraca ze Śląskim Teatrem Tańca. Wykładowca na PWST, Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu i AHE w Łodzi.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Kraków: Kościół (w pobliżu Nowohuckiego Centrum Kultury, Aleja Jana Pawła II 232)

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close