Kraków/SPACER 2019: Kolektyw iCoDaCo „it will come later”

Zdjęcie: Kraków/SPACER 2019: Kolektyw iCoDaCo „it will come later”

fot. Tomasz Tarnowski

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER 2019 Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na pokaz spektaklu it will come later Międzynarodowego Kolektywu Tańca Współczesnego iCoDaCo.

O spektaklu:

Ten mozolny, nigdy niekończący się wysiłek, który wkładamy w ulotne chwile.
Wysiłek, jakiego wymaga opracowanie wspólnych idei.
Wysiłek, jakiego wymaga odepchnięcie od siebie ludzi.
Wysiłek, jakiego wymaga odepchnięcie ich jeszcze dalej.
Energia, zaangażowanie i wytrwałość, które znajdujemy w sobie, aby nie odstawać od społeczeństwa i trzymać się konwenansów.
Trud, jaki znosimy, aby wykazać się produktywnością.

Liczy się każda chwila, każdy wysiłek.
Skłaniamy się ku temu, od czego jesteśmy odpychani.
Trwamy…
Znajdujemy spokój ducha w tym, co znane, wiemy, co przyjdzie później.
Wciąż nowe początki.
Dostrzegamy wyższe dobro, wspólny cel, być może razem gdzieś zajdziemy.

Nowy, utrzymany w surowym tonie, lecz ambitny i przekraczający granice godzinny spektakl tańca współczesnego. Wykonywany w okręgu, na obracającej się scenie tonącej w świetle odzwierciedlającym zmieniające się w zależności od pory dnia oświetlenie. Sześć sylwetek walczy ze sobą, odpychając się i przyciągając do siebie w nieustającym procesie transformacji.

trailer

Twórcy – performerzy: Lee Brummer, Mui Cheuk-Yin, Eddie Ladd, Joseph Lee, Weronika Pelczyńska, Imre Vasi

Dramaturgia: Gwyn Emberton i Israel Aloni

Kompozytor: Gosheven

Scenografia i projekt przestrzeni: Simon Banham

Reżyseria świateł: Kathrine Sandys

Muzyka: Rhodri Davies

Kostiumy: Hanka Podraza

Kierownik techniczny: Kristian Rhodes

Bilety online: https://biletyna.pl/event/index/?q=spacer

iCoDaCo (International Contemporary Dance Collective; pol. Międzynarodowy Kolektyw Tańca Współczesnego) to cykliczny, dwuletni, prowadzony przez artystów projekt wymiany międzykulturowej na płaszczyźnie tańca współczesnego. Pierwszy taki projekt współpracy został zainicjowany przez międzynarodowy zespół i organizację ilDance z siedzibą w Göteborgu (Szwecja) w 2012 roku.

Co dwa lata nowy międzynarodowy kolektyw choreografów i artystów tancerzy gromadzi się, tworząc fascynujące mikrospołeczeństwo (kreatywną społeczność), które funkcjonuje jako symboliczna reprezentacja makrokosmosu (świata, w którym żyjemy). Czerpiąc wiedzę i inspiracje ze społeczno-politycznej rzeczywistości każdego kraju reprezentowanego przez kolektyw, tworzą nową produkcję w ramach kilku rezydencji, których gospodarzami są reprezentowane kraje.

Idea zgromadzenia różnorodnej grupy artystów, którzy nie są do siebie podobni i ułatwienia im wspólnego procesu tworzenia nowego dzieła zrodziła się wśród ambicji dyrektorów ilDance, Lee Brummer i Israela Aloniego, którzy chcieli zademonstrować, że osoby całkiem odmienne mogą nie tylko koegzystować ze sobą w sposób neutralny, ale również konfrontować swoje różnice i wykorzystywać je na rzecz kreatywnego i produktywnego procesu tworzenia autentycznej sztuki, która ma znaczenie.

W czasach, w których różnice pomiędzy poszczególnymi osobami i społeczeństwami są przyczyną niesamowitego zniszczenia i krzywdy na świecie, projekt artystyczny proponujący i udowadniający realność zgoła odmiennej rzeczywistości wydaje się pilnie potrzebny.

www.icodaco.com

BalletOFFFestival 2018 stopka najnowsza (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Kraków: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury, al .Jana Pawła II 232

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close