Kraków: Spotkanie krakowskiego Klubu Choreografa im. Janiny Strzembosz

Zdjęcie: Kraków: Spotkanie krakowskiego Klubu Choreografa im. Janiny Strzembosz

Materiały Baletu Dworskiego Cracovia Danza

Balet Dworski Cracovia Danza zaprasza na kolejne spotkanie krakowskiego Klubu Choreografa im. Janiny Strzembosz.

Wersja do druku

Udostępnij

Tematem przewodnim będzie Dzień Tańca.

Wg założeń do klubu mogą należeć wszystkie osoby związane z tańcem, zarówno twórcy choreografii, tancerze, jak i teoretycy i historycy tańca.

O Klubie Choreografa im. Janiny Strzembosz w Krakowie:

„Nawiązując do stworzonej koncepcji przez panią profesor Janinę Strzembosz, wskrzeszamy w Krakowie Klub Choreografa jej imienia. Tak jak zakładała Pani Profesor, planujemy, że będzie to cykl spotkań osób zajmujących się tworzeniem tańca, mających potrzebę wymiany, dyskusji, edukacji. Organizowane raz na dwa miesiące spotkania będą zawierać temat przewodni, a wybrana lub chętna osoba opracowuje temat przedstawiający problematykę do dyskusji, rozmowy. Do klubu mogą należeć osoby związane z tańcem, nie tylko jako twórcy choreografii czy tancerze, ale także osoby zajmujące się czynnie teorią i historią tańca. Myślą przewodnią klubu, którą zawsze wyznawała pani profesor, jest otwartość, a także dbałość o poziom i jakość”.

Romana Agnel, Agnieszka Gorczyca

Pierwsze spotkanie Klubu Choreografa, które  odbyło się 21 lutego 2023 roku, otworzyła Romana Agnel, dyrektor Baletu Cracovia Danza. Natomiast Agnieszka Gorczyca przedstawiła działalność Janiny Strzembosz w Krakowskim Domu Kultury (wcześniej Wojewódzki Dom Kultury Związków Zawodowych) oraz nakreśliła założenia Klubu Choreografa.

Więcej informacji: link 1, link 2

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Kraków: siedziba Baletu Cracovia Danza, ul. Szlak 67

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close