Kraków/„Teatr klasy B”: Haduch, Semkowicz, Owczarek „Po dodaniu nieznanego, wszystko, co było do tej pory, ulega załamaniu”

Zdjęcie: Kraków/„Teatr klasy B”: Haduch, Semkowicz, Owczarek „Po dodaniu nieznanego, wszystko, co było do tej pory, ulega załamaniu”

Fot. Bartosz Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

Na scenie spotykają się trzy krakowskie artystki niezależna: scenografka Paulina Semkowicz, tancerka Małgorzata Haduch oraz saksofonistka Paulina Owczarek. Na co dzień każda z nich rozwija indywidualnie swoją wizję sztuki współczesnej, podejmując wyzwania w niekonwencjonalnych działaniach artystycznych. Ich projekt w Strefie BE to performans nowego tańca z muzyką improwizowaną na żywo.

Scenografia powstanie w oparciu o wybór elementów z życia/twórczości Swinarskiego. Będzie romantycznym symbolem, być może na tyle starym, że dopiero tancerka będzie mogła mu nadać znaczenie; sprowadzi „na ziemię” lub otworzy nowe światy.

Jak mówią autorki projektu:

„Podobnie jak w spektaklach Konrada Swinarskiego, mamy możliwość odczuwania bliskości fizycznej z bohaterami. Intryguje nas także sposób wybicia widza z jego strefy komfortu oglądania. Nowy taniec w połączeniu z muzyką improwizowaną, jest nurtem nadal nieznanym, zdominowanym przez mylące stereotypy. Zapraszając widza na performans tańca, pragniemy skonfrontować wyobrażenia o nowym tańcu i zaproponowaniu dialogu, na temat tego nurtu sztuki w połączeniu z muzyką swobodnie improwizowaną. Kultywujemy działalność Konrada Swinarskiego, łamiąc konwencje, które uważamy za aktualne we współczesnej sztuce performatywnej”

Założenia performansu to ściśle określony protokół, w którym rozgrywa się kompozycja w czasie rzeczywistym. Struktura, obejmująca zdefiniowanie przestrzeni i scenografii, zostaje tu narzucona żywiołowi tańca i muzyki.

Na wszystkie wydarzenia w ramach projektu teatr klasy B wstęp wolny.

FB: teatr klasy B

Kontakt: teatr.klasy.be@gmail.com

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:15

Kraków: Strefa BE/Narodowy Stary Teatr, Nowa Scena, ul. Jagiellońska 1. Wstęp wolny

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close