Kraków/Teatr KTO: Ulica 26 Street Art XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

Zdjęcie: Kraków/Teatr KTO: Ulica 26 Street Art XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

Fot. z archiwum ASF

Wersja do druku

Udostępnij

ULICA jest jednym z najstarszych festiwali teatru plenerowego w Europie Środkowej. Organizowany przez Teatr KTO od 1988 roku, na stałe wpisał się w letni kalendarz kulturalny Krakowa. Tegoroczna edycja przewiduje rozszerzenie sceny plenerowej o place i ulice dwóch innych małopolskich ośrodków – Andrychowa i Limanowej. W tegorocznym programie dominować będą spektakle z Hiszpanii i Polski, nie zabraknie też artystów z Francji i Niemiec. Przedstawienia kameralne i wielkie widowiska, klauni, akrobaci i spektakle liryczne – ta tradycyjna już dla ULICY wielość form zostanie tym razem poszerzona o silną reprezentację teatru tańca. Tegoroczna ULICA to kilkadziesiąt prezentacji i wydarzeń w kilku miejscach regionu.

Spektakularnie zapowiada się finał festiwalu – 14 lipca w Rynku Głównym w Krakowie będziemy podziwiać (pierwszy raz w Polsce) światowej sławy zespół Voala Project, dla którego naturalną scenerią jest niebo. Zawieszeni pod dźwigiem, artyści wykonują powietrzne akrobacje, tworząc wyrafinowane choreograficzne kompozycje i wprowadzając w zachwyt i zdziwienie tysiące widzów na całym świecie. Pierwszy raz w historii festiwalu tak silny będzie także wątek edukacyjny i interakcyjny –warsztaty teatralne hiszpańskiego zespołu Cía. Kamchàtkataneczne prowadzone przez artystów z La Calabaza Danza-Teatro oraz przez autorki polsko-hiszpańskiego projektueverybodyskin, a także spektakl interakcyjny, tworzony podczas festiwalu i przy udziale widzów. Nabór do udziału w tych przedsięwzięciach będzie otwarty dla wszystkich, którzy chcą być nie tylko widzami, ale też współtwórcami festiwalowych wydarzeń. Planowane są otwarte spotkania z artystami i zaproszonymi gośćmi.

 

Organizator Teatr KTO
Dyrektor artystyczny Jerzy Zoń
Koordynator Danuta Kulesz-Różycka
Promocja Urszula Swałtek
Oprawa graficzna Witold Siemaszkiewicz
Współpraca redakcyjna i translatorska Wojciech Graniczewski, Xavier Farré

 

Więcej

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Andrychów, Limanowa, Kraków: Rynek Główny od strony Ratusza, Rynek Główny od strony kościoła św. Wojciecha, Mały Rynek, Plac Szczepański, Teatr KTO, ul. Gzymsików 8 (dla zaproszonych gości)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close