Kraków: Trening Bones for Life

Zdjęcie: Kraków: Trening Bones for Life

Fot. Marcin Wasyluk

Wersja do druku

Udostępnij

Bones for Life® to poszerzenie Metody Feldenkraisa. Po 40 latach praktykowania Metody Feldenkraisa Ruthy Alon, bezpośrednia uczennica Moshe Feldenkraisa, doszła do wniosku, że brakuje tam pewnych elementów.I z pewnością Moshe, gdyby żył, dalej rozwijał by swoją metodę… Choć tego się nigdy nie dowiemy jak by dziś wyglądała Metoda Feldenkraisa, gdyby mogła ewaluować tak jak w czasie jego życia przez 40 lat.. to mamy niesamowitą możliwość zapoznać się z Programem Ruthy Alon Movement Intelligence, skupiającym się na reedukacji naszego systemu sensoryczno-motorycznego ku otworzeniu i uwolnieniu starych, nieprzydatnych wzorów ruchowych m.in. po przebytych urazach, ale nie tylko… Nasz system sensoryczno-motoryczny jest związany z naszymi myślami, działaniami i uczuciami – tak jak powraca do naszego ciała elastyczność i łatwość poruszania się, tak samo powraca wolność myśli i spokój ducha.


Program Bones for Life® powstał, kiedy Ruthy została zainspirowana wiele lat temu przez afrykański sposób noszenia wody i przy tym skuteczny chód…Uzyskanie ruchu dynamicznego, który płynie wzdłuż osi ciała, dostarcza przyjemności, pobudza gotowość do poruszania się, i stanowi źródło Biologicznego Optymizmu (BO utwowrzone przez Ruthy A.). Wzmocniona witalność to główna korzyść, którą gwarantuje program. Wzmocnienie kości to zysk drugorzędny.


II edycja Bones for Life 2012-2014 – rozpoczyna się 7 lipca 2012 w Krakowie
godziny zajęć: sobota 12h- 18 h oraz niedziela 9h-13 h.
Na miejscu będzie można nabyć książkę Ruthy Alon – Swiadoma Spontanicznośc –http://feldenkraisshop.com/produkt.php?id=483&jezyk=EN&jezyk=PL
wraz z filmem Ruch Podyktowany Przez Naturę w j. polskim.
Pas BFL także do nabycia na miejscu.

Kolejne terminy zajęć:
11-12 sierpień, 15-16 wrzesień
Adres:L ul.Bałuckiego 9, Kraków.

Można dołączyć w każdej chwili!

3 weekendy w Legnicy:
10-11 listopada, 1-2 grudnia, 15-16 grudnia
Adres: ul. Artyleryjska 14, Legnica.

Jakiekolwiek pytania dotyczące tego tematu proszę kierować naewa@bonesforlife.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 09:00

ul.Bałuckiego 9, Kraków

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close