Kraków/Ulica 26 Street Art: Claire Ducreux (Hiszpania) „De Paseo”

Zdjęcie: Kraków/Ulica 26 Street Art: Claire Ducreux (Hiszpania) „De Paseo”

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Claire Ducreux z Hiszpanii De Paseo jest plenerowym solo tanecznym, który otrzymał Nagrodę Specjalną na festiwalu Feria de Artistas Callejeros del Humor w Leioi (Hiszpania) w 2004 roku. De Paseo to spotkanie ławki, która nie może ustać w miejscu, z tancerką, która chciałaby usiąść. Solo łączy intensywność, emocje, taniec i humor.

premiera 2004
czas trwania 20 minut

Wstęp wolny.

Absolwentka Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Lyonie (1992), Claire Ducreux bardzo szybko zaczęła tańczyć w różnych zespołach, dla przykładu, w latach 1994-1999 współpracowała z La Compagnie Myriam Dooge. W 1998 r. odkryła pantomimę, klaunadę oraz teatr fizyczny i wraz z hiszpańskim klaunem Leandrem Riberą założyła własny zespół – Leandre-Claire, nagrodzony w 2000 r. w Valladolid (Hiszpania) za swój pierwszy spektakl uliczny Fragile. W 2004 r. Claire tworzy i odgrywa De paseo, jej pierwsze plenerowe solo, za które otrzymuje nagrodę na Festiwalu Humoru, Umore Azoka, w Leioi (Hiszpania). 4 lata później, w 2008 r., tworzy kolejne solo – Barco de arena, współprodukowane przez Festiwal Teatru i Sztuki Ulicznej (TAC) w Valladolid (Hiszpania). W 2009 r. tworzy duet Adiooos – plenerowy spektakl taneczny, który odgrywa wraz z Olivierem Germserem z francuskiego zespołu Tango Sumo. W 2012 r. tworzy swoje trzecie plenerowe solo – La sonrisa del náufrago wokół posągu autorstwa hiszpańskiego rzeźbiarza Eduarda Cuadrado.

Więcej

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 15:00

Kraków: Rynek Główny od strony kościoła św. Wojciecha

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close