Kraków/Ulica 26 Street Art: La Calabaza Danza-Teatro (Hiszpania) „La postal (Pocztówka)”

Zdjęcie: Kraków/Ulica 26 Street Art: La Calabaza Danza-Teatro (Hiszpania) „La postal (Pocztówka)”

Fot. Quique Seguí

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl La postal przedstawia stos ocalonych pocztówek, wspomnienia wyjazdów, uchwycone obrazy momentów szczęścia. Pomiędzy nimi znajduje się fotografia typowej hiszpańskiej pary siedzącej okrakiem na koniu, wokół której toczy się ta historia i która opowie splot wydarzeń poprzez taniec współczesny, hiszpański i flamenco. Dwójka tancerzy odnalezionych na typowej hiszpańskiej pocztówce, wydaje się być szczęśliwa, bowiem wiedzie spokojne i poukładane życie. Młoda kobieta, znudzona tą sytuacją decyduje się udać na poszukiwanie czegoś więcej. Młody człowiek, zdesperowany groźbą jej utraty, rusza za nią i stara się zmienić jej plany. Po wielu sporach, udaje im się w końcu odkryć dla ich związku nowe możliwości.

premiera 2012 (festiwal Umore Azoka, Hiszpania)
czas trwania około 25 minut

Wstęp wolny.

Sandra Bonilla (dyrektor artystyczny i choreograf grupy La Calabaza Danza-Teatro) ukończyła taniec klasyczny w Profesjonalnym Konserwatorium Tańca w Sewilli, a następnie kontynuowała swą taneczną edukację pod opieką Carmen Roche w Madrycie. Tańca współczesnego uczyła się w Holandii, uczęszczając do Rotterdamse Dansacademie. Jako tancerka zadebiutowała w Hiszpanii na scenie Spanish Centre for New Stage, natomiast pierwsze kroki jako choreograf stawiała w 1997 roku w Holandii, gdzie do 1999 roku stworzyła trzy przedstawienia. W 2001 roku rozpoczęła działalność swojej własnej grupy La Calabaza Danza-Teatro z siedzibą w Sewilli i jak dotąd stworzyła z nią 12 spektakli, pośród nich trzy przedstawienia dla dzieci oraz trzy spektakle uliczne. Tworzywem pracy jest dla grupy taniec, jednak nie czysto formalny i abstrakcyjny. Artyści zawsze chcą przekazać coś więcej niż tylko ruch: uczucie, sytuację, refleksję lub opowieść. Dlatego ich przedstawienia korzystają również z innych sposobów przekazu, takich jak język teatru i projekcje wizualne. Przedstawienia grupy są cenione ze względu na ich prostotę, naturalność, piękno, elegancję, poczucie humoru, wrażliwość, przystępność, kreatywność i fantazję.

Więcej

Trailer

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Kraków: Plac Szczepański

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close