Kraków/V Festiwal KRoki: Adi Weinberg (Izrael) „Living Leaving”

Zdjęcie: Kraków/V Festiwal KRoki: Adi Weinberg (Izrael) „Living Leaving”

Fot. Maciej Rukasz.

Wersja do druku

Udostępnij

V edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki odbędzie się pod hasłem: „Skonfliktowani?”. Podczas festiwalu Adi Weinberg pokaże swoje solo Living Leaving, którego premiera odbyła się w ramach finału VI Maat Festival „Israel Now” w Lublinie (2014).

Spektakl podejmuje temat małości i nieistotności pojedynczej ludzkiej egzystencji, która mimo wszystko stara się podjąć walkę, opierając się na najbardziej podstawowym instynkcie przetrwania i przechodząc przez kolejne fazy tego zmagania: poddanie się, bycie pochłoniętym, a ostatecznie bycie przegranym. Artystka, wykorzystując te emocje i wrażenia, stara się zbudować język ruchu oparty na badaniu napięć cielesnych, zjawiska uprzedmiotowiania ciała oraz odczuciu unoszenia się w otaczającej przestrzeni emocjonalnej i realnej.

Inspiracja do mojej pracy została zaczerpnięta z obrazu izraelskiej malarki Miriam Cabessy, który przedstawia niewielką parę czerwonych śladów dłoni jakby tonących w oddali, podczas gdy większa ich para jest rozmazana u dołu obrazu w nieskończonej niebieskości. To właśnie dzieło sztuki, a także sama technika malowania dłońmi na płótnie wywołały u mnie silne wrażenie niemego krzyku, które przełożyłam na fizyczną strukturę i połączyłam z moim ukrytym wewnętrznym światem, uwięzioną wolnością.
Podczas pracy nad spektaklem dodane zostały nowe warstwy z mojego życia osobistego oraz z książki Herberta Clyde’a Lewisa „Gentleman Overboard”, czarnej komedii o bankierze z Wall Street, który wypada za burtę podczas podróży frachtowcem na południowym Pacyfiku i tonie.

Połączenie obu inspiracji mentalnych i materii, farby i książki, wzmocnione zostało uczuciem bezradności jakie mamy podczas z góry przegranej walki ze znacznie większą siłą w niekończącym się świecie, takim jak ocean lub równoległy wewnętrzny świat, który istnieje wewnątrz mojego ciała, wyobraźni lub duszy.

Próbowałam zbudować język ciała, badający napięcia i uprzedmiotowienie, unoszące się z moim ciałem w przestrzeni wokół mnie.

Adi Weinberg

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z artystką.

 

Choreografia i wykonanie: Adi Weinberg
Muzyka oryginalna i dźwięk: Daniel Sapir
Muzyka: Mum, Sogar
Specjalne podziękowania dla: Maat Festival, Nety i Guya z Yoga Levontin, Sharon Zuckerman Weiser, Rosalind Noctor, Conni Kuczynski, Shiri Teicher i Karola Prejny.

Czas trwania: 20 min

Bilety: 15 zł

Maat Festival (miniaturka)

Adi Weinberg pracowała jako tancerka i improwizatorka w Izraelu, ale występowała także na festiwalach na całym świecie, takich jak: ZurichMoves, Zawirowania, Dancing Poznań, Breaking Ground, Aura, Dance Waves Nicosia, International Exposure i Machol Shalem. Wśród choreografów, z którymi współpracowała, znajdują się m.in: Nadar Rossano, Efrat Rubin, Noa Zuk, Aviv Eveguy, Deganit Shemi, Yuval Goldstein, Shimrit Golan, Sharon Vaisvaser, Michael Miller, a także zespół Fresco Dance Company & Opera Izraelska. Przez pewien czas była tancerką w Vertigo Dance Company, a po odbyciu służby wojskowej pobierała nauki w The Haifa Program for Professional Dancers. W 2013 roku w duecie z Nadarem Rosano (OffLine) zdobyła III nagrodę konkursu „NO BALLET” w Niemczech.

Adi Weinberg także terapeutką Shiatsu, masażystką Ayurverda-Seed i nauczycielką pilatesu. Uprawia także jogę, a w przeszłości była tancerką salsy. Obecnie jest certyfikowanym nauczycielem GaGa.

GaGa logo (miniaturka)

***

Program festiwalu:

http://mos.art.pl/aktualnosci/pl/119/kroki-program-12-21-maja-2017

BILETY

  Teatr im. Juliusza Słowackiego - logo 2016 (miniaturka) Logo Małopolski Ogród Sztuki (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Kraków: Teatr im. Juliusza Słowackiego (Scena Miniatura), pl. Św. Ducha 2.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close