Kraków/V Festiwal KRoki: Anna Steller „Solove”

Zdjęcie: Kraków/V Festiwal KRoki: Anna Steller „Solove”

Fot. Maciej Salamon

Wersja do druku

Udostępnij

V edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki odbędzie się pod hasłem: „Skonfliktowani?”. Podczas festiwalu Anna Steller zaprezentuje performans Solove.

Artystka o spektaklu:

Jako podstawa do wzniecenia w sobie różnorodnych stanów emocjonalnych posłuży mi tekst Sary Kane Łaknąć, w którym odnajduję niepokojącą traumę odrzucenia miłosnego, biblijną przypowieść o miłości i przenikliwą bezradność samotności. Koncepcja mojego performensu zrodziła się podczas 11-dniowej rezydencji w Lublinie i uformowała się w wyniku zadań, jakie narzuciłam sobie podczas mojego pobytu w tym mieście. Czas, który spędziłam na sali, w przestrzeni publicznej, w domu czy na łonie natury świadomie wypełniałam rozmaitymi zadaniami. Dotarcie z domu do studia było uważną wędrówką i przyglądaniem się otaczającej rzeczywistości. Była to swoista medytacja, wypełnianie czasu a nie patrzenie jak przepływa, skupienie się na szczegółach, które zwykle umykają w życiu codziennym. Stałam się na ten czas przedmiotem, na który oddziaływuje świat zewnętrzny i jednocześnie kreuje mnie samą.

Kreacja: Anna Steller
Muzyka: Jan Sebastian Bach w wykonaniu Glenna Goulda
Produkcja: Maat Festival

Anna Steller − tancerka, performerka i choreograf. Na scenie występuje od 1993 roku. Od tego samego roku współpracuje z Teatrem Dada von Bzdülöw. W latach 1997-2004 była gościnną tancerką w Teatrze im. Gombrowicza w Gdyni, a także w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Od roku 2003 współpracuje z Teatrem Patrz Mi Na Usta Krzysztofa „Leona” Dziemaszkiewicza; wzięła udział w takich spektaklach, jak Cafe Domino zaprasza (2004), Dziewczęta z Zajęczego Wzgórza (2004), Różana góra (2005), Variete Cameleon (2005). Od 2000 roku realizuje własne projekty sceniczne. Pokazała już m.in. prace Kochanek z akordeonem nie dożył premiery, we współpracy z Anną Haracz i Teatrem Kino Variatino (2001), O! – duet z Mileną Rewińską (2003) oraz solo La luta continua (2001). W 2005 wraz z Magdaleną Jędrą założyła kolektyw Good Girl Killer, w którym współtworzy spektakle: Good Gril Killer (2005), Akcja (2008), Delia (duet z Jackiem Krawczykiem, 2009), Have a nice Hell (duet z Magdaleną Jędrą, 2010). Akcja i Delia prezentowane były w ramach Polskiej Platformy Tańca, kolejno w latach 2008 i 2010. Swoje przedstawienia prezentowała na wielu polskich i europejskich festiwalach. Uczestniczyła w projekcie Happy, przygotowanym przez Nigela Charnocka w Starym Browarze w Poznaniu. W 2013 roku była rezydentką „Maat Festival – border line 2013” w Lublinie. Od 2002 roku prowadzi warsztaty tańca współczesnego i improwizacji. W 2003 roku otrzymała stypendium Dance Web na festiwalu Tańca Impulstanz w Wiedniu. Jest laureatką Nagrody specjalnej Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej (2012) oraz Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców za spektakl Good Girl Killer (2007).

Po spektaklu, o godzinie 19.30 odbędzie się spotkanie z artystką.

Maat Festival (miniaturka)

***

Program festiwalu:

http://mos.art.pl/aktualnosci/pl/119/kroki-program-12-21-maja-2017

BILETY

  Teatr im. Juliusza Słowackiego - logo 2016 (miniaturka) Logo Małopolski Ogród Sztuki (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Kraków: Teatr im. Juliusza Słowackiego (Scena Miniatura), pl. Św. Ducha 2.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close