Kraków/V Festiwal KRoki: Cie Alias & Guilherme Botelho (Szwajcaria) „Antes”

Zdjęcie: Kraków/V Festiwal KRoki: Cie Alias & Guilherme Botelho (Szwajcaria) „Antes”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

V edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki odbędzie się pod hasłem: „Skonfliktowani?”. Podczas festiwalu znani polskiej publiczności z Festiwalu Ciało/Umysł Cie Alias & Guilherme Botelho (Szwajcaria) pokażą spektakl Antes.

To choreografia science-fiction o naturze człowieka sprzed jego socjalizacji

Spektaklem Antes Guilherme Botelho kończy swoją trylogię Distância – refleksję nad historią ludzkości i człowieczeństwa, jak również nad indywidualnym i wspólnotowym przeznaczeniem. Praca ta zmienia sposób patrzenia na ciało. Botelho przesuwa granice anatomii aż do punktu abstrakcji. Jego talentem jest umiejętność odkrywania nieznanego, które kryje się za oczywistym, ukazania powłoki ciała jako krajobrazu, nagości jako doświadczenia i odsłanianiu nowych możliwości poznania. Choreografia w Antes ukazuje i kreuje krajobraz nagiego ciała przepełnionego energią, potencją i życiem. Konglomerat atomów, stos stawów, więzadeł i mięśni, las homo sapiens, ze stopami wkorzenionymi w grunt. Organicznie dzielą wspólną przestrzeń i zwyczajność istnienia, ale jednocześnie są wyizolowani i rozwijają się w swoich prywatnych, niezbędnych do życia przestrzeniach.

Po pierwszym spektaklu odbędzie się rozmowa z artystami.

Choreografia: Guilherme Botelho
Asystent: Fabio Bergamaschi
Muzyka: Murcof
Światła: Jean-Philippe Roy
Interpretatorzy (kreacja): Erik Lobelius, Victoria Hoyland, Anne-Lise Pizot, Claire-Marie Ricarte, Amaury Réot, Linn Ragnarsson, Fabio Bergamaschi, Christos Strinopoulos, Giulia Franceschini, Angela Rabaglio, Adrian Rusmali, Luisa Schöfer
Produkcja: Cie Alias
Koprodukcja: Theater Forum Meyrin (Geneva) / Theater Crochetan (Valais)

Cie Alias otrzymał wsparcie miasta Meyrin, miasta Geneva, kantonu Genewa oraz Pro Helvetia – Swiss Foundation for the Promotion of Culture.

Czas trwania: 60 min

Bilety: 35/50 zł

Guilherme Botelho – urodzony w Brazylii szwajcarski choreograf, rozpoczął swoją taneczną karierę jeszcze w Sao Paulo. Później zatrudniony został w Grand Théâtre w Genewie. W 1994 roku stworzy własny zespół – Cie Alias. Baczny obserwator paradoksów w naszym codziennym życiu, napięć istniejących w stosunkach społecznych i pytań, które obecnie stoją przed naszym światem. Jego choreografie dotykają najważniejszych aspektów kondycji ludzkiej. Poprzez swoje kreacje Botelho pyta o rzeczywistość często w sposób prowokacyjny. W jego pracach powracają pojęcia przeznaczenia i losu, ale także chaosu, rozpadu i przypadkowości. Jest w nim silna potrzeba kwestionowania sensu rzeczy i robi to poprzez swoje choreografie, zdominowane przez ruch i nierównowagę, powtórzenie jako zasadą kompozycyjną wymagającą całkowitego zaangażowania ze strony tancerzy.

***

Program festiwalu:

http://mos.art.pl/aktualnosci/pl/119/kroki-program-12-21-maja-2017

BILETY

Teatr im. Juliusza Słowackiego - logo 2016 (miniaturka)  Logo Małopolski Ogród Sztuki (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Kraków: Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12. Otwarcie festiwalu.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close