Kraków/V Festiwal KRoki: „Dances with Camera” – prezentacje filmów tanecznych z Short Waves Festival

Zdjęcie: Kraków/V Festiwal KRoki: „Dances with Camera” – prezentacje filmów tanecznych z Short Waves Festival

Néants. Kadr z filmu

Wersja do druku

Udostępnij

V edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki odbędzie się pod hasłem: Skonfliktowani?. Podczas festiwalu zostaną pokazane filmy taneczne z konkursu Dances with Camera, odbywającego się w ramach Short Waves Festival. Co roku wyselekcjonowane filmy tańca z całego świata odsłaniają przed widzami nieograniczone możliwości fizycznej ekspresji za pomocą filmowej narracji. Dances with Camera nie stawia granic, zapraszając do konkursu zarówno formy fabularne, dokumentalne, animowane, choreograficzne impresje, jak i projekty eksperymentalne.

Projekcje:

16 maja:

Néants, Kanada 2015, 943, reż. Nellie Carrier, produkcja: Audrey Laroche
Los czterech osób legnie w gruzach. Film stanowi refleksję nad żałobą i rozczarowaniem.

Nellie Carrier – reżyserka, pochodzi z Quebecu. Ukończyła studia filmowe, pracowała jako tancerka. Jest autorką filmu Néants, producentka filmów krótkometrażowych i fabularnych.

Tournures (Twist), Belgia 2016. 7’45’’, reż. Sebastien De Buyl, produkcja: Terlingua Films & Hélios
W świecie, w którym płeć kulturowa jest odwrócona, mężczyzna usiłuje uwolnić się od strumienia alienacji, uprzedzeń i stygmatyzacji. Ucieleśnia emancypację, domaga się równości seksualnej.

Sebastien De Buyl – ur. w Teksasie w 1987 roku. Jako trzynastolatek uciekł do Brukseli, gdzie mieszka i pracuje do dziś. Zanim nakręcił swój pierwszy film krótkometrażowy, fascynował się fotografią, ilustratorstwem i sztukami pięknymi; w 2013 roku wyreżyserował swój pierwszy film pełnometrażowy, Lone Wolf. Twist to jego debiutancki film taneczny.

17 maja:

To the Ends of the Fingertips, Wielka Brytania 2016. 3’12’’, reż. Roswitha Chesher, produkcja: Artstrust Productions
Wymykając się przez palce czasu, poszukujemy wolności i spełnienia w tej surrealistycznej, bogatej wizualnie opowieści.

Roswitha Chesher – z wykształcenia tancerka i choreografka; autorka filmów, instalacji i zintegrowanych projektów, łączących film taneczny i performans; współpracuje z wieloma wiodącymi choreografami i choreografkami w Europie. Jej prace prezentowano w Wielkiej Brytanii i za granicą.

TACT, Francja 2016. 14’42’’, reż. Thibaud Le Maguer, produkcja: Le Fresnoy
Dwóch tancerzy zaangażowanych w powolną poezję zmienianych póz i podnoszeń tworzy organiczną architekturę trudną do zdefiniowania. Następuje zaburzenie, grawitacja się waha, a więź tancerzy spala się, pozostając w stałej transformacji.

Thibaud Le Maguer (ur. w 1980 roku) – choreograf, laureat narodowego dyplomu studiów choreograficznych CNSMD w Lyonie oraz zintegrowanego programu ex.e.r.ce w CNN w Montpelier oraz Transforme la perception Royaumot Foundation.

Czas trwania: 45 min.
Bilety: 12 zł.

***

Program festiwalu:

http://mos.art.pl/aktualnosci/pl/119/kroki-program-12-21-maja-2017

BILETY

  Teatr im. Juliusza Słowackiego - logo 2016 (miniaturka) Logo Małopolski Ogród Sztuki (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Kraków: Małopolski Ogród Sztuki (sala kinowa), ul. Rajska 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close