Kraków/V Festiwal KRoki: Daniel Belkin „Leaning on”

Zdjęcie: Kraków/V Festiwal KRoki: Daniel Belkin „Leaning on”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

V edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki odbędzie się pod hasłem: „Skonfliktowani?”. Podczas festiwalu ukraiński tancerz młodego pokolenia Daniel Belkin pokaże spektakl Leaning on.

Artysta o spektaklu:

Głęboko w moim ciele odnajduję siebie zbyt dzikiego. Rozumiem, że moje ciało może przenosić wiele rzeczy; używając go mogę przekazać znacznie więcej niż tylko myśli czy uczucia. Aby stworzyć to solo babrałem się w moich życiowych doświadczeniach, było to bardzo osobiste i bardzo trudne. Jako tancerz szukam moich narzędzi do dzielenia się tym doświadczeniem, inspirując siebie i innych. Układam to solo z bardzo minimalistycznych ruchów, głębokich i delikatnych.

Choreografia i wykonanie: Daniel Belkin
Dramaturgia: Daniil Belkin i Monika  Jasinskaite
Dźwięk: Anton Baibakov
Światło: Sem Davydenko
Kostium: Natalia Belkina

Daniel Belkin to jeden z najzdolniejszych ukraińskich tancerzy młodego pokolenia, jest również choreografem i nauczycielem. Ukończył szkołę tańca współczesnego Other Dances w Dniepropietrowsku, następnie pracował w teatrze tańca Flow. W latach 2001-2010 był dyrektorem artystycznym i głównym choreografem w centrach kultury: The Rio Club, Opera Concert Hall, Voshod oraz głównym choreografem w cyrku w Dniepropietrowsku. Od 2002 roku Belkin brał udział w wielu międzynarodowych projektach realizowanych m.in. na Ukrainie, Białorusi, w Szwecji, Mołdawii, Francji, Gruzji i Syrii.

Po spektaklu, o godzinie 19.30 odbędzie się spotkanie z artystą.

***

Program festiwalu:

http://mos.art.pl/aktualnosci/pl/119/kroki-program-12-21-maja-2017

BILETY

  Teatr im. Juliusza Słowackiego - logo 2016 (miniaturka) Logo Małopolski Ogród Sztuki (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Kraków: Teatr im. Juliusza Słowackiego (Scena Miniatura), pl. Św. Ducha 2.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close