Kraków/V Festiwal KRoki: Lekcje GaGa dla amatorów. Prowadzenie: Adi Weinberg (Izrael)

Zdjęcie: Kraków/V Festiwal KRoki: Lekcje GaGa dla amatorów. Prowadzenie: Adi Weinberg (Izrael)

Na zdjęciu Adi Weinberg w spektaklu „Living Leaving”. Fot. Maciej Rukasz.

Wersja do druku

Udostępnij

V edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki odbędzie się pod hasłem: „Skonfliktowani?”. Podczas festiwalu Adi Weinberg poprowadzi warsztaty GaGa dla amatorów. GaGa to język ruch Ohada Naharina, twórcy i choreografa izraelskiej Batsheva Dance Company. GaGa stanowi nieodłączny element codziennej praktyki tancerzy zespołu – powstała ponad 20 lat temu, bezpośrednio po poważnej kontuzji pleców Naharina. Potrzebowałem dwóch rzeczy: ponownie uruchomić swoje ciało i jednocześnie opracować szereg wskazówek dla tancerzy, jak mają tańczyć, by nie zrobić sobie krzywdy – tłumaczy choreograf. Postanowił więc wyjść od samoobserwacji i wyostrzenia świadomości własnego ciała w ruchu, a relacje, jakie zdawał tancerzom z dokonanych odkryć, zaczęły się stopniowo układać w „język i metodę”. Dziś mówi się o GaGa jako o „wyższej edukacji dla tancerza” i to takiej, która nie opiera się na żadnej wybranej technice – przeciwnie, pokazuje jak lepiej tańczyć w ramach wypracowanych już umiejętności. Tańczysz klasycznie? GaGa pozwoli Ci być lepsza baleriną. Próbujesz sił w tańcu współczesnym? Odkryjesz nowe możliwości swego ciała. W ogóle nie tańczysz, a chciałbyś? GaGa pozwoli Ci posmakować przyjemności ruchu. 10 lat temu Ohad Naharin zaczął stosować swój „język” także w zajęciach z nie-tancerzami. W ten sposób GaGa przekroczyła granice tanecznego świata i stała się dla choreografa i wielu innych filozofią życia. Teraz i Ty możesz spróbować GaGa!

Bilety: 30 zł
Organziatorzy zapraszają od 16 roku życia.

Podczas warsztatów nie można robić zdjęć.

Adi Weinberg pracowała jako tancerka i improwizatorka w Izraelu, ale występowała także na festiwalach na całym świecie, takich jak: ZurichMoves, Zawirowania, Dancing Poznań, Breaking Ground, Aura, Dance Waves Nicosia, International Exposure i Machol Shalem. Wśród choreografów, z którymi współpracowała, znajdują się m.in: Nadar Rossano, Efrat Rubin, Noa Zuk, Aviv Eveguy, Deganit Shemi, Yuval Goldstein, Shimrit Golan, Sharon Vaisvaser, Michael Miller, a także zespół Fresco Dance Company & Opera Izraelska. Przez pewien czas była tancerką w Vertigo Dance Company, a po odbyciu służby wojskowej pobierała nauki w The Haifa Program for Professional Dancers. W 2013 roku w duecie z Nadarem Rosano (OffLine) zdobyła III nagrodę konkursu „NO BALLET” w Niemczech.

Adi Weinberg także terapeutką Shiatsu, masażystką Ayurverda-Seed i nauczycielką pilatesu. Uprawia także jogę, a w przeszłości była tancerką salsy. Obecnie jest certyfikowanym nauczycielem GaGa.

14 maja Adi Weinberg pokaże w ramach festiwalu swój spektakl Living Leaving.

Więcej informacji

GaGa logo (miniaturka)

***

Program festiwalu: http://mos.art.pl/aktualnosci/pl/119/kroki-program-12-21-maja-2017

 

BILETY

Teatr im. Juliusza Słowackiego - logo 2016 (miniaturka)  Logo Małopolski Ogród Sztuki (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 14:00

Kraków: Dom Rzemiosł (sala prób), ul. Radziwiłłowska 3.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close