Kraków/V Festiwal KRoki: Marta Ankiersztejn „Poruszenia” – wystawa fotograficzna

Zdjęcie: Kraków/V Festiwal KRoki:  Marta Ankiersztejn „Poruszenia” – wystawa fotograficzna

Fot. Maciej Rukasz.

Wersja do druku

Udostępnij

V edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki odbędzie się pod hasłem: „Skonfliktowani?”.  Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna Marty Ankiersztejn.

Poruszenia to cykl fotografii tańca wykonanych podczas przeglądu Scena Tańca Studio, programowanego przez Jadwigę Majewską w latach 2015-2016. 30 kadrów zamkniętych w drewnianych konstrukcjach na planie sześcianu, można dowolnie komponować w przestrzeni, dzięki czemu widz otrzymuje możliwość gry z fotografiami. Wystawa zyskuje swoją dynamikę poprzez kontekst miejsca i możliwości kompozycyjne, jakie daje konkretna przestrzeń.

Marta Ankiersztejn – magister sztuki Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W 2010 roku ukończyła trzyletnie Studium Fotografii powadzone przez Związek Polskich Artystów Fotografików. Fotografka niezależna. Współpracuje m.in z Instytutem Teatralnym, Instytutem Muzyki i Tańca, Fundacją Ciało/Umysł i z warszawskimi teatrami. Dwukrotnie nagradzana na konkursie fotograficznym Taniec – energia ciała i wyobraźni. W 2012 roku otrzymała stypendium artystyczne m.st. Warszawy, w ramach którego zrealizowała projekt fotograficzny o tancerzach pt. Urbanflowers. W 2013 roku zaprezentowała wystawę o krajobrazach ciała zatytułowaną Fleshy. W 2014 powróciła do tego tematu biorąc na warsztat pary, w projekcie Closeness. Jej najnowsza praca Urbanrhythm prezentuje instrumentalistów wpisanych w przestrzeń miasta. Na łamach miesięcznika „Teatr” regularnie publikuje swój autorski cykl fotoreportaży Zza kulis. Mieszka i pracuje w Warszawie.

***

Program festiwalu:

http://mos.art.pl/aktualnosci/pl/119/kroki-program-12-21-maja-2017

BILETY

Teatr im. Juliusza Słowackiego - logo 2016 (miniaturka) Logo Małopolski Ogród Sztuki (miniaturka)

 

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:30

Kraków: Małopolski Ogród Sztuki (foyer), ul. Rajska 12. Wernisaż. Wstęp wolny.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close