Kraków/V Festiwal KRoki: W&M Physical Theatre „UJĘ(Ci)”

Zdjęcie: Kraków/V Festiwal KRoki: W&M Physical Theatre „UJĘ(Ci)”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

V edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki odbędzie się pod hasłem: Skonfliktowani?. Podczas festiwalu Wojciech Mochniej i Iris Heitzinger pokażą spektakl UJĘ(Ci). Spektakl stanowi wyjątkowy duet Wojciecha Mochnieja i Iris Heitzinger, artystów, którzy spotkali się ponownie na scenie po wielu latach. Projekt UJĘ(Ci) koncentruje się na przedstawieniu relacji i różnych jej odcieni. Pokazuje także jaki wpływ na nas ma dynamiczne wchodzenie w role, które nie zawsze są oczywiste. Jest to poszukiwanie zrozumienia w wielowymiarowości związku. Spektakl skupia się także na tożsamości dorosłego człowieka w kontekście uciekającego czasu i cykli dojrzałości by odkryć w sobie na nowo dzikość i otwartość na życie i partnerstwo. Artyści poszukują odpowiedzi na pytanie, czy można utrzymać relację z drugim człowiekiem, gdy na przestrzeni czasu zmieniają się jej odcienie i pojawiają się rysy.  Niewątpliwym atutem projektu jest dojrzałość tancerzy, którzy korzystając ze swoich doświadczeń zbudowali poruszający spektakl.

Choreografia: Wojciech Mochniej
Koncepcja świateł: Steve Isom i Wojciech Mochniej
Dyrektor artystyczny: Melisa Monterom
Występują: Wojciech Mochniej, Iris Heitzinger

Wojciech Mochniej – tancerz, choreograf, pedagog. W latach 1991-1994 był tancerzem Śląskiego Teatru Tańca. Od 1995 roku jest wykładowcą na Wydziale Tańca School of Creative and Performing Arts na Uniwersytecie w Calgary w Kanadzie. Współpracował z wieloma artystami, m.in: Anną Sokolow, Talley Beatty, Markiem Haim, Stephanie Skura oraz Risą Jaraslow. Brał udział w produkcjach Alpo Aaltokoskiego (Finlandia), Avi Kaisera (Belgia/ Izrael), Pauli Ross, Davidy Monk, Tani Alvarado oraz Peggy Baker (Kanada). Jako artysta improwizujący doskonalił swoje umiejętności oraz wpółpracował z wybitnymi przedstawicielami tego nurtu, takimi jak: Ray Chung, Chris Aiken, David Dorfman oraz Martin Keougha. Wspólnie z Melissą Monteros założył Gdański Teatr Tańca oraz Gdańską Szkołę Tańca Współczesnego (1994-2001). Od 2002 roku Gdański Teatr Tańca działa jako W&M PHYSICAL THEATRE z siedzibą w Calgary. Teatr prezentował swoje spektakle w min. w Kanadzie, Polsce, Austrii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech i we Włoszech. Prace solowe Mochnieja były przedstawiane min. w Kanadzie, Finlandii na Festiwalu „Full Moon Dance” oraz wielokrotnie w Polsce na najważniejszych scenach i festiwalach. Jest pedagogiem który prowadzi warsztaty z tańca współczesnego, improwizacji, choreografii, gyrokinesis oraz pracy z kamerą. W 2002 roku był rezydentem w Bruckner Conservatory (Austria). Tworzył choreografie w polskiej edycji You can dance – po prostu tańcz. Magazyn „Dance Europe” nagrodził jego solową pracę Just po prostu jako najlepsze przedstawienie w kategorii „Male Dancer”. Jest laureatem nagród miasta Gdańska oraz miasta Lublina za zasługi dla tańca współczesnego w Polsce.

Iris Heitzinger – performerka, choreografla, pedagożka, absolwentka Uniwersytetu Antona Brucknera w Linz w Austrii, rezydentka La Caldera w Barcelonie oraz tanz_house w Salzburgu. Ukończyła x.IDA / Linz, jest laureatką stypendium austriackiego Ministerstwa Kultury. Współpracowała jako tancerz / performer z wieloma artystami i instytucjami, takimi jak: Vincent Dance Theatre (Wielka Brytania), H2Dance (Szwecja, Norwegia), Jeremy Wade (USA), Ted Stoffer (Belgia, USA), Cie Willi Dorner (Austria ), Cie Laroque (Austria), editta braun (Austria), Cie Guillermo Weickert (Hiszpania), Cie Lanònima Imperial (Hiszpania), Natalia Jiménez (Hiszpania), Grupa LaBolsa (Hiszpania) i Thomas Hauert (Szwajcaria/Belgia) W&M Physical Theatre. Od 2007 roku Iris tworzy własne choreografie. Jest zainteresowana interdyscyplinarną i międzykulturową współpracą badającą ekspresję ciała pod różnymi kątami.

 

***

Program festiwalu:

http://mos.art.pl/aktualnosci/pl/119/kroki-program-12-21-maja-2017

BILETY

  Teatr im. Juliusza Słowackiego - logo 2016 (miniaturka) Logo Małopolski Ogród Sztuki (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close