Kraków/V Festiwal „Materia Prima”: Gecko „Instytut”

Zdjęcie: Kraków/V Festiwal „Materia Prima”: Gecko „Instytut”

fot. Richard Haughton

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Groteska zaprasza na spektakl Instytut cenionego i uznanego w środowisku międzynarodowym teatru fizycznego Gecko, który zostanie zaprezentowany w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy „Materia Prima”. Ta prowadzona przez Amita Lahava grupa artystów tworzy teatr instynktowny, oparty na wypracowanej przez siebie metodzie ruchu. Spektakl Instytut, z którym wystąpi przed polską publicznością, to opowieść o różnych, także niezrozumiałych obliczach ludzkiej natury – o lęku i wyobcowaniu współczesnego człowieka.

Gecko, będący zespołem międzynarodowych wykonawców i twórców, tworzy przedstawienia, które łączą różne grupy wiekowe, narodowości i formy. Jak zauważa organizator festiwalu „Materia Prima”, Gecko jest teatrem ambitnym i wyjątkowym, a jego występy cieszą się zawsze niezwykłą popularnością i entuzjastycznym odbiorem.

Czy już za późno na troskę? Myślę, że najwyższy czas, by zadać to pytanie. W obecnych czasach jesteśmy bardziej wewnętrznie popękani i oddzieleni jeden od drugiego niż kiedykolwiek wcześniej. Czyżbyśmy zostali pozbawieni umiejętności zrozumienia siebie nawzajem i z tej przyczyny zdolności do troszczenia się, a także chronienia innych. Oprócz tego pojęcie troski stało się dziś walutą polityczną, mówi się o niej w mediach każdego dnia. Institute został stworzony przez Gecko z pragnienia eksploracji złożoności ludzkiej natury; naszego impulsu, by troszczyć się i całkowicie polegać na innych. /Amit Lahav, Dyrektor Artystyczny/

Eklektyczna i ekspresyjna choreografia. Zagrane przez czterech mężczyzn z niezwykłą precyzją i wyczuciem. /The Financial Times/

W pełni zasłużone spontaniczne owacje na stojąco. Świetne przedstawienie, które potwierdza, że oglądanie teatru fizycznego, to czysta przyjemność. /British Theatre Guide/

Umiejętność gry zespołowej i dbałość o detale. Koniecznie trzeba zobaczyć. /Broadway Baby/

Czas  trwania spektaklu: 75 minut

Kreacja: Amit Lahav

Producent: Rosalind Wynn

Scenografia: Rhys Jarman i Amit Lahav

Reżyseria światła: Chris Swain i Amit Lahav Original

Muzyka: Dave Price

Współpraca: Rich Rusk

Reżyseria dźwięku: Nathan Johnson

Nadzór nad wykonaniem kostiumów: Amy Cook

Występują:

Chris Evans

Amit Lahav

Ryen Perkins‐Gangnesestory

Menadżer produkcji: Hannah Blamire

Inspicjent: Sean Ford

Operator dźwięku: André Birck

Światło: Joe Hornsby

Muzycy: Dave Price & James Alsopp

Wokalista solo: Francois Testory

Wokal rytualnego tańca: Chris Evans & Amit Lahav

Przy wsparciu Arts Council England i Ipswich Borough Council. Przy współpracy z: Derby Theatre, Warwick Arts Centre i New Wolsey Theatre. Wraz z DanceEast i Northern Stage.

***

Więcej o festiwalu: http://materiaprima.pl/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close