Kraków/V Festiwal „Materia Prima”: Théâtre du Corps Pietragalla-Derouault „Spotkanie z tobą było moim przeznaczeniem”

Zdjęcie: Kraków/V Festiwal „Materia Prima”: Théâtre du Corps Pietragalla-Derouault „Spotkanie z tobą było moim przeznaczeniem”

fot. Pascal Elliott

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Groteska w Krakowie zaprasza na polską premierę spektaklu Spotkanie z tobą było moim przeznaczeniem francuskiego Théâtre du Corps Pietragalla-Derouault, w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy „Materia Prima”. Co sprawia, że pewne wydarzenia mają wpływ na naszą przyszłość, a inne nie? Twórcy spektaklu, Marie-Claude Pietragalla i Julien Derouault, zabierają widzów w intymną podróż, podczas której stawiają pytania o fenomen pamięci. Sam spektakl jest opowieścią o sprawach najważniejszych: o człowieku, o samotności, wreszcie – o miłości.

Tylko znaczące, a często wstrząsające wydarzenia zmuszają człowieka do przekraczania kolejnych etapów życia i definiują jego przyszłość – czytamy w opisie spektaklu. Założyciele francuskiego teatru Théâtre du Corps Pietragalla-Derouault proponują widzom przyjrzenie się dynamice miłości między dwojgiem ludzi – jak zmienia się w czasie, co okazuje się trwałe, co zmienne, co chwilowe. Co ważne, co szybko zapominane. Co sprawia, że przekraczamy samych siebie.

Intymna podróż, której celem jest eksploracja miłosnego związku między dwiema istotami. Spektakl o teraźniejszości, trwałości i zmienności uczuć, powodowanej ich ulotnością. /Marie-Claude Pietragalla i Julien Derouault/

Théâtre du Corps tworzony jest przez dwoje choreografów: Marie-Claude Pietragallę i Juliena Derouaulta. Teatr został założony w 2004 roku i ma obecnie siedzibę w Alfortville niedaleko Paryża. Ona, Marie-Claude Pietragalla, ikona francuskiego tańca, główna tancerka Opery Paryskiej, była dyrektor naczelna Baletu Narodowego w Marsylii. On, Julien Derouault, były solista Baletu Narodowego w Marsylii. W 2005 roku stworzyli niezależną grupę taneczną, by kreować, prezentować i produkować własne przedstawienia. Marie-Claude Pietragalla i Julien Derouault są projektantami, reżyserami i choreografami, często też występują w swoich przedstawieniach. Artyści tworzą w języku złożonym, w którym improwizacja i choreografia łączą się i przeplatają ze sobą. Ich choreografie wyrażają przede wszystkim człowieczeństwo tancerza – dlatego wyobraźnia artysty jest dla nich ważniejsza niż podejście akademickie i względy formalne.

Czas trwania spektaklu: 80 minut

Choreografia i wykonanie: Marie-Claude Pietragalla i Julien Derouault

Muzyka: Antonio Vivaldi, Arvo Pärt, Yann Tiersen, Portishead, Gustav Mahler

Muzyka komponowana: Yannaël Quenel

Światło: Eric Valentin

Współpraca: Damien Chavant

Zdjęcia: Pascal Elliott

***

Więcej o festiwalu: http://materiaprima.pl/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

Kraków: Opera Krakowska, ul. Lubicz 48, Sala Kopułowa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close