Kraków/V KRoki/Małe Kroki: Dalija Aćin Thelander, Keren Levi „Up Side Down”

Zdjęcie: Kraków/V KRoki/Małe Kroki: Dalija Aćin Thelander, Keren Levi „Up Side Down”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

V edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki odbędzie się pod hasłem: Skonfliktowani?. Jak co roku, festiwal będzie miał część przeznaczoną dla dzieci – Małe Kroki. W tym roku  najmłodsi będą mogli wziąć udział w interaktywnym przedstawieniu Up Side Down Daliji Aćin Thelander i Keren Levi. Up Side Down to wciągający, interaktywny spektakl, który łączy doświadczenie tańca współczesnego oraz sztuk wizualnych dla najmłodszych widzów. Przedstawienie zaprasza dzieci do wspólnej przygody, której mogą przyglądać się, w której mogą aktywnie uczestniczyć, i na której bieg mogą wpływać. Ta szczególna zmysłowa podróż pozwala wyostrzyć i ucieleśnić dziecięcą percepcję.

Minimalistyczna oprawa pobudza wyobraźnię i promuje prostotę oraz wykorzystuje inspiracje znalezione w codziennych czynnościach i przedmiotach. Spektakl koncentruje się na interakcji i wspólnym działaniu: od przestrzeni do obiektów, od obiektów do ciała, od ciała do akcji, od akcji do tańca. Projekt jest efektem międzynarodowej współpracy, złożonej z twórczych poszukiwań, badań i ewaluacji, włączając w to próby z uczestnikami, do których jest adresowany.

Koncepcja i choreografia: Dalija Aćin Thelander, Keren Levi
Muzyka: Tom Parkinson
Wideo: Assi Weitz
Występują: Dorota Michalak, Krystyna Szydłowska, Zofia Tomczyk
Koprodukcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk (Polska); Station Service for Contemporary Dance (Belgrad, Serbia); Little Theatre Dusko Radovic (Belgrad, Serbia); Weld (Sztokholm, Szwecja ); De Stilte – Theatre for children (Breda, Holandia)
Przy wsparciu: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Arts Grants Sweden; Stockholm Stad oraz Ministry of Culture of Republic Serbia.

Dalija Aćin Thelander zajmuje się intensywnymi badaniami w dziedzinie tańca współczesnego dla dzieci i niemowląt. Stworzyła szereg spektakli tanecznych oraz choreografię m.in do instalacji dla niemowląt Baby Space wystawianą dotychczas w Polsce, Serbii i Danii. Od 2008 roku Dalija rozwija równolegle praktykę choreograficzną skierowana do najmłodszej widowni, nie tylko tworząc, prowadząc warsztaty, ale i wykładając. Promuje wagę jak najwcześniejszych spotkań ze sztuką.

Keren Levi od 2004 roku działa na arenie międzynarodowej jako choreografka. Uczy techniki tańca współczesnego, body-work i choreografii w School voor Nieuwe Dansontwikkeling (SNDO), na Wydziale Modern Dance w Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten (AHK), a także podczas festiwali oraz w programach dla tancerzy i zespołach w całej Europie. Niedawno ukończyła studia drugiego stopnia na kierunku Amsterdam Master of Choreography (AMCh).

O godzinie 20.30 odbędzie się spotkanie z artystami.

***

Program festiwalu:

http://mos.art.pl/aktualnosci/pl/119/kroki-program-12-21-maja-2017

BILETY

  Teatr im. Juliusza Słowackiego - logo 2016 (miniaturka) Logo Małopolski Ogród Sztuki (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:00

Kraków: Teatr w Krakowie im. J. Słowackiego (Scena Miniatura), Pl. Św. Ducha 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close