Kraków/V KRoki/Małe Kroki: Monika Kiwak „Go & Draw” – warsztaty taneczne dla dzieci

Zdjęcie: Kraków/V KRoki/Małe Kroki: Monika Kiwak „Go & Draw” – warsztaty taneczne dla dzieci

Fot. Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach V festiwalu KRoki Monika Kiwak poprowadzi warsztaty dla dzieci Go & Draw. Warsztat odpowiada na potrzeby motoryczne i ekspresyjne dzieci. Jest owocem fuzji improwizacji tańca współczesnego i ekspresji graficznej dzieci. Ma charakter performatywny i jest tworzony wspólnie przez jego uczestników i prowadzącą.

Przewidziano 3 grupy wiekowe: 3-4 lata, 5-7 lat, 8-10 lat. Dzieci poruszać się będą bez butów, w skarpetkach i wygodnym ubraniu, które może się pobrudzić w trakcie zabawy. Spóźnione dzieci nie będą mogły uczestniczyć w zajęciach.

Bilety: 5 zł.

Prowadząca o warsztacie:

Podczas warsztatu sprawdzamy, co może łączyć ruch i rysowanie? Czy rysując można tańczyć? Czy tańcząc można rysować? Czy dynamika ruchu ma wpływ na rysunek? Czy abstrakcyjne mapy muszą zawsze prowadzić do celu? W jakich kształtach ciała można rysować i jaki ma to wpływ na rysunek?

Monika Kiwak – magister Filologii Polskiej oraz Wiedzy o Teatrze (Dramatologia) na Uniwersytecie Jagiellońskim; absolwentka Wydziału Tańca w Performers House (Dania), dyplomowana instruktorka tańca współczesnego (Narodowe Centrum Kultury), uczestniczka certyfikowanego Kursu Body Mind Centering® (Słowacja, Polska 2011 – 2015). W 2013, 2015 i 2017 roku otrzymała stypendium Alternatywnej Akademii Tańca, realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Była rezydentką projektu Dance Move Cities (Kraków, Ryga 2013 – 2014). Dzięki wsparciu Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk odbyła szkolenie dla pedagogów w Rzymie, łączące pracę z ruchem i znakami graficznymi. Od 2008 do 2015 roku tańczyła w Eksperymentalnym Studio Tańca Iwony Olszowskiej w Krakowie, praktykując improwizację z podejściem BMC®. Zafascynowana jest anatomią i motoryką ruchu. Z pasją pracuje zarówno z dorosłymi, jak i z dziećmi oraz rodzinami.

Program festiwalu:

http://mos.art.pl/aktualnosci/pl/119/kroki-program-12-21-maja-2017

BILETY

Teatr im. Juliusza Słowackiego - logo 2016 (miniaturka)  MOS - logo 2016 (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Kraków: MOS (sala konferencyjna), ul. Rajska 12; godz. 10.00-10.45 (3-4 lata), 11.00-12.00 (5-7 lat), 12.15-13.30 (8-10 lat).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close