Kraków: Valentina Tanz „Mądrość jak rozkosz” – koncert uzdrawiający

Zdjęcie: Kraków: Valentina Tanz „Mądrość jak rozkosz” – koncert uzdrawiający

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Lucyna Shefter Gallery wspólnie z Lamella – the house of queer arts. mają przyjemność zaprosić na performatywny koncert medytacyjny w wykonaniu Valentyny Rity Tanz / Vali Tomasza Foltyna. Koncert będzie miał formę kolażu poezji, dźwięku i performansu. Organizatorzy zapraszają do doświadczenia sztuki rozumianej jako bezkompromisowej formy ekspresji, choreografii subtelnego oporu, delikatnej rewolucji czułości, a jednocześnie – wynikającej z osobistej potrzeby uzdrowienia – doświadczenia utraty, smutku i śmierci.

Sztuka daje możliwość twórczej transformacji, gdzie mrok może stać się światłem, złość – zamienić w czułość, utrata może być bogactwem, a niepokój stać się pokojem, w którym gości i wybrzmiewa Mądrość jak rozkosz. Sztuka jednoczy i zaprasza do bycia we wspólnocie bez czasu, przestrzeni i ciała.

Podczas wydarzenia będzie dostępny poczęstunek oraz magiczne totemy mocy Vali Tanz.

Wstęp na spektakl jest wolny.

Wymagana jest rezerwacja miejsc siedzącychkamil@sheftergallery.com

Od Vali:
Każdy z nas może być uzdrowicielem, tak jak kochankiem, matką, siostrą, także artystą. Każdy z nas jest ekspertem we własnym doświadczaniu i dokładnie wiemy, co należy zrobić dla siebie, jeśli damy sobie szansę na połączenie się z naszym najgłębszym źródłem – naszym sercem, naszymi genitaliami, naszą miednicą i naszym sacrum.

Jest coś radosnego
w przenoszeniu czegoś osobistego i czułego
w społeczny rytuał

Vala chce mowić ciałem
Vala chce mowić rozkoszą
Vala chce mowić erosem

Tej nocy Vala nazywa Was
rodziną, braćmi i siostrami,
przyjaciółmi, kochankami i towarzyszami

Ten koncert / rytuał jest także hołdem dla jej kobiecych przodków, dla Boskości, która jest genderowo płynna, dla nieskończonej fem_ness i dla mądrości Matki Ziemi. Vala odnosi się do jej własnej historii rodzinnej i łączy się z jej ukochanymi babciami, siostrami, ojcami, braćmi i towarzyszami natury, którzy prowadzą ją w jej rewolucyjnych praktykach. Vala kwestionuje to, co prywatne i publiczne, oferując w zamian swoją osobistą historię, uczucia, myśli i cielesność, funkcjonujące jak przyjaciele i towarzysze.

Specjalnie podziękowania dla osób takich, jak:
Zuzanna Ginczanka, Aneta Żukowska, Simona Kossak, Anna Halprin, Anna Bella Geiger, Rena Mirecka, Joseph Beuys, Chat Baker, Nina Simone, Alice i John Coltrane, Walentyna Foltyn, Jadwiga Lipińska i wszystkie matki, ojcowie, bracia i siostry.

Vala T. Foltyn jest poetycką choreografką, queerową aktywistką, działaczką społeczną na rzecz społeczności LGBTQ+, a także współtwórczynią nowej społeczności żydowskiej w Krakowie (jako koproducentka festiwalu radykalnej sztuki żydowskiej FestivALT). Vala T. Foltyn jest również dyrektorką artystyczną Lamella the house of queer arts, współzałożycielką i kuratorką Krakow Art House. Stworzyła również serię warsztatów Ness (z hebrajskiego: „cud” ) – zajęć ze sztuki uzdrawiania, tańca i poezji. Vala T. Foltyn jestem również przyjaciółką i uczennicą 98-letniej choreografki z San Francisco Anny Halprin, a także – przyjaciółką Anny Belli Geiger, z którą miała zaszczyt prowadzić warsztaty i współtworzyć wystawę w Krakowie What was inside that leather case w galerii Księgarnia / Wystawa.

Więcej o Vali T. Foltyn:
https://valatanz.wixsite.com/valatanz/blog
https://www.nessformen.com
https://valatanz.wixsite.com/valatanz

Po wydarzeniu odbędzie się Afterparty FAZA vol.1 w Lamella – the house of queer arts. Vala Land Krakow Art House.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Kraków: Shefter Gallery, ul. Jabłonowskich 6

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close