Kraków/VI Festiwal KRoki: Constanza Macras | DorkyPark „Electrodomestics” – projekcja spektaklu

Zdjęcie: Kraków/VI Festiwal KRoki: Constanza Macras | DorkyPark „Electrodomestics” – projekcja spektaklu

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

VI edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki odbędzie się pod hasłem: Dialogujący. Podczas festiwalu odbędzie się prapremiera rejestracji spektaklu powstałego we współpracy z Constanzą Macras, niezwykle cenioną na świecie choreografką, oraz jej zespołem DorkyPark. Wraz z egipskim choreografem i teoretykiem Adhamem Hafizem oraz z członkami zespołu i muzykami grającymi na żywo, Macras stworzyła Electrodomestics – zdarzenie sceniczne przekraczające granice gatunków i, podobnie jak cała twórczość tej niezwykłej artystki, nie dające się łatwo zdefiniować. Tworząc rodzaj kabaretowo-estradowego show odgrywanego w domowych warunkach, niesforna performerka i zaskakująca kreatorka czerpie ze wszystkich możliwych estetyk i języków współczesnych sztuk performatywnych, umiejętnie łącząc ze sobą przeciwieństwa. W zaproponowanej przez nią zabawnej rewii złożonej z tańców i piosenek czai się bowiem tragiczna wizja współczesnego świata. Jej spektakl jest zarazem intymnie prosty i filozoficznie głęboki, na wskroś fizyczny i emocjonalnie angażujący. Uniwersalne problemy ludzkości, wielkie sprawy ze społecznego, zewnętrznego otoczenia, odbijają się w drobnych sprawkach ze świata wewnętrznego indywiduum.

Reżyseria i choreografia: Constanza Macras i Adham Hafez
Muzyka: Almut Lustig, Kristina Lösche-Löwensen
Współtworzą i występują: Constanza Macras, Adham Hafez, Almut Lustig, Kristina Lösche-Löwensen, Miki Shoji, Sonya Levin
Scenografia: Chika Takabayashi
Dżwięk / Światło: Kristaps Percevs
Asystent reżysera: Felipe Amaya
Produkcja: Constanza Macras | Dorkypark
Koprodukcja: KRoki –  Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego, Kraków, Polska) oraz NATIONALES PERFORMANCE NETZ (NPN) – Coproduction Fund for Dance (DE), który jest finansowany przez Federalnego Komisarza Rządu ds. Kultury i Mediów na podstawie decyzji niemieckiego Bundestagu.

Constanza Macras – jedna z najważniejszych współczesnych choreografek, urodzona w Buenos Aires (Argentyna) w 1970 roku, gdzie studiowała taniec współczesny i projektowanie mody. Edukację kontynuowała w Nowym Jorku i Amsterdamie. W 1995 roku przeniosła się do Berlina. W 2003 roku założyła grupę Constanza Macras | DorkyPark, w której skład wchodzą tancerze, aktorzy i muzycy wywodzący się z różnych krajów i generacji. W swoich pracach podejmuje tematy społeczne i polityczne, łącząc słowo, muzykę graną na żywo, taniec i wideo. W 2008 roku Goethe-Institut uhonorował ją nagrodą za spektakl Hell on Earth, a w 2010 roku otrzymała niemiecką nagrodę teatralną „Der Faust” za najlepszą choreografię w spektaklu Megalopolis. W 2017 roku KRoki były współproducentem spektaklu Electrodomestics.

***

Bilety: 12 zł

O Festiwalu KRoki: http://teatrwkrakowie.pl/kroki-2018

Do pobrania:

PROGRAM

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Kraków: Małopolski Ogród Sztuki, ul.Rajska 12, sala kinowa.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close