Kraków/VI Festiwal KRoki: „Dances with Camera”– prezentacje filmów tańca z Short Waves Festival

Zdjęcie: Kraków/VI Festiwal KRoki: „Dances with Camera”– prezentacje filmów tańca z Short Waves Festival

Fot. Laura Vanseviciene.

Wersja do druku

Udostępnij

VI edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki odbędzie się pod hasłem: Dialogujący. Podczas festiwalu zostanie zaprezentowany wybór tegorocznych filmów konkursowych sekcji Dances with Camera – międzynarodowego konkursu filmów krótkometrażowych, odbywającego się w ramach Short Waves Festival, których wspólnym językiem jest ruch i taniec. Co roku wyselekcjonowane filmy tańca z całego świata odsłaniają przed widzami nieograniczone możliwości fizycznej ekspresji za pomocą filmowej narracji.

Dances with Camera nie stawia granic, zapraszając do konkursu zarówno formy fabularne, dokumentalne, animowane, choreograficzne impresje, jak i projekty eksperymentalne. Pewne jest jedno – to zawsze intrygująca podróż w nieznane. W programie znalazły się filmy fabularne, dokumenty, animacje, a także projekty eksperymentalne i choreograficzne impresje. Są wśród nich propozycje refleksyjne, ale też filmy urzekające humorem. Jak zwykle nie zabraknie tańca, cielesnej narracji i zaskakujących ruchowych poszukiwań.

PROGRAM:

Six Solos
Wielka Brytania 2016, 7’. reż. Simon Fildes
Indywidualna czy wspólna ekspresja? Możemy stać się czymś więcej niż tylko sumą części. Solowi tancerze wchodzą na pustą scenę, rozpoczynają tańce indywidualne, które z czasem splatają się w jeden występ.

Skuggdjur (Shadow Animals)
Szwecja 2017, 22’. reż. Jerry Carlsson
Marall idzie z rodzicami na przyjęcie, ma się dobrze zachowywać. Dorośli wokół niej próbują się dopasować – nie każdemu to wychodzi. Nikt poza dziewczynką nie dostrzega cienia krążącego po domu.

Kalt (Cold)
Niemcy 2017, 6’. reż. Sven Niemeyer
Obraz cierpienia matki, która nie jest w stanie poczuć miłości do swojego dziecka, bez względu na podejmowane próby. Wpada w depresję, przez co trudno jej żyć dalej.

Жар Птица (Firebird)
Bułgaria 2016. 7’. reż. Velislava Gospodinova
Artystyczna impresja napędzana rytmem muzyki i swobodą tańca. Tworzy magiczny świat, w którym Miłość jest wiodącą metafizyczną siłą pokonującą życie i śmierć.

Kâbus
Francja 2017, 8’. reż. Alice Fargier
Turcja przeżywa niepokojący zwrot polityczny. Jak spać, gdy słyszy się duchy wojny? Skąd się wzięły te eksplozje? Z miasta czy z własnej głowy

Cold Storage
Finlandia 2016. 9’. reż. Thomas Freundlich
Hołd dla wirtuozerii fizyczności i komedii cichego ekranu. Na odludnym arktycznym brzegu rybak odkrywa swojego prehistorycznego odpowiednika zamrożonego w lodzie. Odmraża go na dziką całonocną imprezę.

Eurêka!
Kanada 2016. 15’. reż. David B. Ricard
Społeczność ludzi z zespołem Downa żyje w ruinach dawnego wesołego miasteczka. Znajdują mechaniczną lalkę, graną przez jedynego pełnosprawnego aktora, i wykonują z nią cyrkowy numer.

Bhairava
Kanada 2017, 14’. Directors: Marlene Millar, Philip Szporer
Bhairava przywołuje aspekty Shivy, Pana Tańca, jako niszczyciela zła i strażnika czasu. Choreograf Shantala Shivalingappa tworzy żywe wcielenie bóstwa, osadzone w sugestywnym krajobrazie Hampi w Indiach.

True Love Waits
Izrael 2017. 3’. reż. Adi Halfin
Przejmująca opowieść o stracie i samotności. Światowej sławy choreografka, Bobbi Jene Smith, prezentuje hipnotyczny taniec do True Love Waits zespołu Radiohead.

***

Bilety: 12 zł

O Festiwalu KRoki: http://teatrwkrakowie.pl/kroki-2018

Do pobrania:

PROGRAM

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Kraków: Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12, sala kinowa.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close