Kraków/VI Festiwal KRoki: Lubelski Teatr Tańca „Ostatnie solo K.”

Zdjęcie: Kraków/VI Festiwal KRoki: Lubelski Teatr Tańca „Ostatnie solo K.”

Fot.Maciej Rukasz.

Wersja do druku

Udostępnij

VI edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki odbędzie się pod hasłem: Dialogujący. Podczas festiwalu Lubelski Teatr Tańca pokaże spektakl. Ostatnie solo K. w choreografii Ryszarda Kalinowskiego.

O spektaklu:

Chyba minęły już moje najlepsze lata. Gdy istniała szansa na szczęście. Ale nie chciałbym żeby wróciły. Teraz, gdy mam w sobie ten ogień, już nie. Nie, nie chciałbym, żeby wróciły. Samuel Beckett, Ostatnia taśma (no tak…)

Tańcząc, idziesz uparcie do przodu (ta…), patrzysz przed siebie i myślisz tylko o tym, co będzie jutro (znowu?). Ale jednocześnie nie daje ci spokoju, uwiera cię i wciąż natrętnie powraca myśl: gdybym wtedy… (co?) Sięgasz pamięcią wstecz, odtwarzasz w głowie sekwencję zdarzeń i przyglądasz się człowiekowi, którym byłeś (a teraz nie jesteś?) Przewijasz taśmę po raz kolejny i dochodzisz do wniosku… (no właśnie?!), że nie jest tak źle, chyba (o matko…).

Koncepcja, choreografia, wykonanie: Ryszard Kalinowski
Dramaturgia: Ryszard Kalinowski, Grzegorz Kondrasiuk
Światło, dźwięk, wideo: Grzegorz Polak
Projekcja wideo: fragmenty spektaklu „DC 5861494”, choreografia Hanna Strzemiecka (2000)

Po spektaklu organizatorzy zapraszają na rozmowę z artystami.

Ryszard Kalinowski– tancerz, choreograf i pedagog. Absolwent UMCS w Lublinie. W latach 1992-1993 uczeń-aktor w teatrze pantomimy Haliny Studniarz, a potem w Grupie Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej pod kierunkiem Hanny Strzemieckiej (1993-2001). Od roku 2001 w Lubelskim Teatrze Tańca, jako tancerz, choreograf i współorganizator licznych projektów, m.in. Międzynarodowe Spotkania Teatrów

Lubelski Teatr Tańca prowadzi działalność artystyczną i edukacyjną w Centrum Kultury w Lublinie od 2001 roku. Powstał z inicjatywy Hanny Strzemieckiej, wieloletniej choreograf i dyrektor artystycznej zespołu oraz Anny Żak, Ryszarda Kalinowskiego i Wojciecha Kapronia, ówczesnych liderów Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. Z czasem do LTT dołączyła Beata Mysiak oraz Anna Kalita i Konrad Kurowski, współtworząc profesjonalny ośrodek tańca współczesnego tańca zaangażowany w rozliczne przedsięwzięcia i współpracę z instytucjami kulturalnymi w Polsce i zagranicą.

***

Bilety: normalny: 25 zł / ulgowy: 20 zł

O Festiwalu KRoki: http://teatrwkrakowie.pl/kroki-2018

Do pobrania:

PROGRAM

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Kraków: Teatr im. Juliusza Słowackiego, plac Świętego Ducha 1, Scena Miniatura.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close