Kraków: Warsztaty „Butoh Kazuo Ohno”. Prowadzenie: Takao Kawaguchi

Zdjęcie: Kraków: Warsztaty „Butoh Kazuo Ohno”. Prowadzenie: Takao Kawaguchi

Takao Kawaguchi. Fot. bozzo.

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Pompka/ButohSfera zaprasza na warsztaty butoh – rzeźbienia w ciele, polegające na uczestnictwie w procesie tworzenia performansu Takao Kawaguchiego O Kazuo Ohno. Czy transformacja jest możliwa? Jeden z legendarnych twórców butoh – Kazuo Ohno zachwycił świat swym tańcem. W czym tkwił jego sekret?

Podczas warsztatów uczestnicy obejrzą kilka fragmentów spektakli mistrza i spróbują  naśladować jego taniec. Będą obserwować z bliska maleńkie przestrzenie, które – dzięki minimalnym (świadomym lub nieświadomym) poruszeniom oraz wskutek delikatnego przenoszenia ciężaru – pojawiają się lub znikają w jego ciele i wokół niego.

Poza ekranem, do dyspozycji uczestników będzie  tylko osiem przenośnych odtwarzaczy wideo. Organizatorzy proszą więc o przyniesienie (w miarę możliwości) własnych; może to być smartfon, tablet, laptop. Na podstawie bacznej obserwacji uczestnicy będą też robić własne notatki i szkice.

Dzień po warsztatach,  6 września o godz. 19.00, Takao Kawaguchi pokaże w Muzeum Manggha spektakl O Kazuo Ohno.

Więcej informacji

O artyście:

www.takaokawaguchi.com

Rekrutacja
Aby zgłosić się na warsztaty, należy wysłać zgłoszenie mailem (pełne imię, nazwisko, adres zamieszkania, wiek, nr telefonu) wraz z potwierdzeniem dokonania wpłaty bezzwrotnej zaliczki w wysokości 100 złotych do 14 sierpnia 2017. Osoby, które nie wpłacą zaliczki w powyższym terminie będą mogły wziąć udział w warsztatach pod warunkiem dostępności wolnych miejsc i dostarczenia potwierdzenia pełnej wpłaty do 28 sierpnia 2017 roku.

Koszt: 140 zł.

Udział w warsztatach wyłącznie za okazaniem poświadczenia przelewu. W tytule przelewu należy wpisać „Takao Kawaguchi – warsztaty” oraz swoje imię i nazwisko. UWAGA: dla osób, które przedpłacą całą kwotę do 14 sierpnia zostanie zarezerwowane  miejsce na spektakl Takao Kawaguchiego O Kazuo Ohno w cenie biletu ulgowego.

Organizator:
Anita Zdrojewska, ButohSfera, mail: publink@publink.com.pl; tel. 501 175 595.
Nr konta: 14 1240 1053 1111 0000 0504 6931

***

Organizatorzy: Fundacja Pompka, BUTOHSFERA
Partner: Japan Foundation
Patroni medialni: Torii, Japonia-Online

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 16:00

Kraków: Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. Konopnickiej 26, w godz. 16.00-20.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close