Kraków/XI Festiwal Boska Komedia: Wojtek Ziemilski „Spektakl dla turystów”

Zdjęcie: Kraków/XI Festiwal Boska Komedia: Wojtek Ziemilski „Spektakl dla turystów”

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach 11. Festiwalu Boska Wojtek Ziemilski pokaże swój spektakl Spektakl dla turystów, oparty na oryginalnej choreografii Marii Stokłosy, za każdym razem improwizowanej na nowo. Spektakl dla turystów w reżyserii Wojtka Ziemilskiego dąży do niemożliwego – do przeprowadzenia publiczności przez wszystko, co składa się na ruch ludzkiego ciała – osobowość, biografię, filozofię, historię. To, co nieznane, stanie się znajomym, taniec przemówi, tradycje scaleją na nowo.

Jej taniec jest jak cukierek. To tak, jak kiedy idziesz do babci i babcia daje ci cukierka. I bierzesz tego cukierka, i jest słodki. I wcale nie chcesz o tym mówić. Nie chcesz wiedzieć z czego się składa, ani czy jest rakotwórczy. Babcia mówi: „Mam cukierka, chcesz?”. A ty na to: „Chcę!” I go zjadasz, i jest słodki. Całe ciało ci się trzęsie ze słodkiej rozkoszy. Przeżywasz krótką chwilę spełnienia. Odrobinę wspaniałości. I właśnie to jest twoje najpełniejsze doświadczenie.

Projekt powstał w ramach projektu Przed wojną/ Wojna/ Po wojnie Komuny//Warszawa oraz National Reconciliation Slovensko mladinsko gledališče z Lublany. Spektakl w języku angielskim z polskimi napisami.

Reżyseria: Wojtek Ziemilski
Choreografia: Maria Stokłosa
Występują: Maria Stokłosa, Damjana Černe, Primož Bezjak
Tekst: Wojtek Ziemilski
Dramaturgia: Sodja Zupanc Lotker
Asystentka reżysera: Alicja Balcerak
Projekt kostiumów: Slavica Janošević
Projekt świateł: Wojtek Ziemilski, współpraca: Karolina Gębska

Czas trwania: 55 min.

Bilety w cenie 40-65 zł do kupienia tutaj.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close