Kraków/XII Festiwal Kultury Żydowskiej: Rina Schenfeld – „Zatańczyć z Chopinem w Galicji”

Zdjęcie: Kraków/XII Festiwal Kultury Żydowskiej: Rina Schenfeld – „Zatańczyć z Chopinem w Galicji”

Fot. Odette Scott.

Wersja do druku

Udostępnij

Rina Schenfeld, której rodzice pochodzą z Polski, to legenda izraelskiej sceny tanecznej. W tanecznych performansach Rina wykorzystuje przedmioty znane z codziennego życia takie jak tkaniny, wideo i światło, konstruując z nich świat tańca i poezji. Tym razem kontekstem jej tanecznej interpretacji muzyki Chopina i Bacha stanie się wystawa Śladami Pamięci Żydowskiego Muzeum Galicja.

Wykonawcy: Teatr Tańca Riny Schenfeld, Teatr Midraszowy, Kraków

Rina Schenfeld – legenda światowej sceny tanecznej, tancerka i choreografka o polskich korzeniach. Ikona tańca współczesnego w Izraelu. Przyjaciółka Piny Bausch i współpracowniczka Marty Graham. W Krakowie w najbliższych dniach będą aż trzy okazje, aby poznać bliżej twórczość Schenfeld i osobiście spotkać się z artystką, poniewaź niedzielę 8 lipca w godz. 13.30-17.00 w Nowohuckim Centrum Kultury artystka poprowadzi również warsztaty, a o 19.00 w cafe młynek odbędzie się spotkanie z nią.

Bilety: N 50 PLN / U 30 PLN* do nabycia w Żydowskim Muzeum Galicja

Spektakl w języku polskim z dostępnym tłumaczeniem tekstu na język angielski

Wstęp wolny.Wydarzenie towarzyszące zorganizowane przezŻydowskie Muzeum Galicja

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

KRAKÓW: Żydowskie Muzeum Galicja, ul. Dajwór 18

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close