Kraków/XIV Festiwal Tańców Dworskich „CRACOVIA DANZA”: Gala finałowa „A L’ESPAGNOL”

Zdjęcie: Kraków/XIV Festiwal Tańców Dworskich „CRACOVIA DANZA”:  Gala finałowa „A L’ESPAGNOL”

Wersja do druku

Udostępnij

3 sierpnia o godz. 20.00 organizatorzy zapraszają do Barbakanu – Oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, gdzie odbędzie się gala finałowa zatytułowana A L’ESPAGNOL, nawiązująca do tegorocznego tematu przewodniego Festiwalu. Spektakl zabierze widzów w podróż do fascynującego i barwnego świat tańca hiszpańskiego od XVI w. aż do współczesnego flamenco. W przedstawieniu znajdą się prezentacje różnych stylów dworskiego tańca hiszpańskiego w wykonaniu Any Yepes i Carlesa Mas’a i Garcii. . Alaknanda Bose i Romana Agnel przedstawią kreację, w której spotkają się style indyjskiego tańca kathak i baroku hiszpańskiego. Natomiast Małgorzata Matuszewska zatańczy ogniste rytmy flamenco, a tancerze Baletu Dworskiego „Cracovia Danza” wystąpią w pantomimicznej burlesce Don Quichotte do muzyki G. Ph. Telemanna.

 

Więcej na stronie głównej Festiwalu: http://www.cracoviadanza.pl/festiwal

 

PROGRAM


Informacje o artystach i gościach

Informacje o zespołach

 

Patronat Honorowy nad XIV Festiwalem Tańców Dworskich „Cracovia Danza” objął:
Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski

Organizatorzy: Balet Dworski „Cracovia Danza”, Stowarzyszenie „Willa Decjusza”, Fundacja „Ardente Sole”

Partnerzy: Zamek Królewski na Wawelu, Zamek Królewski w Niepołomicach, Pałac Biskupa Erazma Ciołka – Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, Barbakan – Oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Gimnazjum nr 1 im. Ks. S. Konarskiego w Krakowie, Alaknanda Institute for Performing Arts (AIPA), Teatr Tańca NTF (Nie Tylko Flamenco) Małgorzaty Matuszewskiej, Szkoła Tańca Jane Austen, Zespół Tańca Irlandzkiego i Szkockiego „Comhlan”

Warsztaty Tańców Dworskich odbywają się w ramach projektu „Bezpieczny bo Tańczę – Warsztaty Tańców Różnych Kultur” współfinansowanych przez Ministra Edukacji Narodowej.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

KRAKÓW: Barbakan – Oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, ul. Basztowa

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close