Kraków: XIX Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”: „Wojna i pokój” – warsztaty

Zdjęcie: Kraków: XIX Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”: „Wojna i pokój” – warsztaty

Fot. Artur Strąk

Wersja do druku

Udostępnij

Wojna i pokój to tytuł tegorocznego, 19. Festiwalu Tańców Dworskich „Cracovia Danza”, który odbędzie się w dniach 22-29 lipca 2018 roku w Krakowie. Balet Cracovia Danza – organizator tego znanego w świecie festiwalu – w tym roku zapowiada wiele atrakcji, artystycznych i warsztatowych.

By być w zgodzie z tematem festiwalu w warsztatach tanecznych pojawi się wiele nowości, w tym tańce dotyczące zarówno wojny, jak i pokoju. Będą to przede wszystkim warsztaty z szermierki historycznej prowadzone przez Mateusza Jabczanika oraz indyjskiego tańca wojennego Chhau, które poprowadzi Rajesh Sai Babu, mistrz w dziedzinie tego gatunku z New Delhi. Nowością tegorocznego festiwalu stanie się także kurs kontredansów francuskich. W tajniki tych tańców, jak i w taniec barokowy, wprowadzi wszystkich zainteresowanych Pierre-Francois Dolle, tancerz, choreograf i założyciel zespołu Fantaisies Baroques.

Ponadto pojawi się wspaniałe grono pedagogów: Barbara Segal (taniec angielski, taniec barokowy), Marie-Claire Bär Le Corre (taniec francuski), Ana Yepes (taniec hiszpański), Gloria Giordano (taniec włoski), Alaknanda Bose (indyjski taniec Kathak), Leszek Rembowski (taniec polski). Planowane są także zajęcia aktorskie: z pantomimy, które poprowadzi Krzysztof Antkowiak i komedii dell’Arte z udziałem Agnieszki Cianciary-Fröhlich.

Do Krakowa zjadą sławy tańca z całego świata. Festiwal „Cracovia Danza” to wielka i jedyna okazja by w Polsce spotkać mistrzów w jednym miejscu i przez tydzień korzystać z ich wiedzy i doświadczenia. Zajęcia taneczne będą się odbywały w centrum Krakowa, w okolicach Plant, w XIX-wiecznym budynku Nowodworka.

 

Rejestracja na warsztaty trwa do 5 lipca.

Do pobrania:

PROGRAM FESTIWALU

Zgłoszenia: ardentesole@ardentesole.art.pl.

 

Więcej informacji: http://cracoviadanza.pl/festiwal/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Kraków: Nowodworek, ul. Na Groblach 9

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close