Inne

Kraków/XL Krakowskie Reminiscencje Teatralne: „Americano z Jadwigą Majewską” – wykład o Annie Halprin oraz projekcja filmu „Returning home”

Zdjęcie: Kraków/XL Krakowskie Reminiscencje Teatralne: „Americano z Jadwigą Majewską” – wykład o Annie Halprin oraz projekcja filmu „Returning home”

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XL Krakowskich Reminiscencji Teatralnych Jadwiga Majewska zaprasza na wykład o Annie Halprin oraz projekcję filmu Returning home. Wykład, który wygłosi Jadwiga Majewska przybliży sylwetkę Anny Halprin. Przez analizę jej dorobku artystycznego uczestnicy dowiedzą się nie tylko więcej o autorce performansu Planetary Dance, ale także o historii tańca w USA. W swojej twórczości Anna Halprin bada źródła ruchu oraz jego strukturę i dynamikę, sięgając po rytuały i mity. W latach 1955 – 1965 prowadziła cykl warsztatów dla tancerzy w San Francisco. Uczestnictwo w nich okazało się przełomowym doświadczeniem dla takich tancerzy i choreografów, jak: Simone Forti, Trisha Brown czy Yvonne Rainer. Dla wszystkich fanów twórczości Anny Halprin przygotowano również projekcję filmu dokumentalnego Returning Home w reżyserii Andy’ego Abrahama Wilsona.

Jadwiga Majewska, teoretyczka, kuratorka, wykładowca, specjalizuje się przede wszystkim w polskim oraz amerykańskim tańcu współczesnym. Książka pod jej redakcją Terpsychora w tenisówkach Sally Banes zdobyła wyróżnienie przyznawane przez Radio Kraków „Marka Radia Kraków” za najciekawsze wydarzenia i inicjatywy kulturalne.

Czas trwania: 90 minut

Wstęp wolny, konieczna rezerwacja miejsc: bilety@krt-festival.pl

Informacja o OFF KRT 2015

Więcej

powiązane

Ludzie

Jadwiga Majewska

Jadwiga Majewska

W ramach XL Krakowskich Reminiscencji Teatralnych Jadwiga Majewska zaprasza na wykład o Annie Halprin oraz projekcję filmu Returning home. Wykład, który wygłosi Jadwiga Majewska przybliży sylwetkę Anny Halprin. Przez analizę jej dorobku artystycznego uczestnicy dowiedzą się nie tylko więcej o autorce performansu Planetary Dance, ale także o historii tańca w USA. W swojej twórczości Anna Halprin bada źródła ruchu oraz jego strukturę i dynamikę, sięgając po rytuały i mity. W latach 1955 – 1965 prowadziła cykl warsztatów dla tancerzy w San Francisco. Uczestnictwo w nich okazało się przełomowym doświadczeniem dla takich tancerzy i choreografów, jak: Simone Forti, Trisha Brown czy Yvonne Rainer. Dla wszystkich fanów twórczości Anny Halprin przygotowano również projekcję filmu dokumentalnego Returning Home w reżyserii Andy’ego Abrahama Wilsona. Jadwiga Majewska, teoretyczka, kuratorka, wykładowca, specjalizuje się przede wszystkim w polskim oraz amerykańskim tańcu współczesnym. Książka pod jej redakcją Terpsychora w tenisówkach Sally Banes zdobyła wyróżnienie przyznawane przez Radio Kraków „Marka Radia Kraków” za najciekawsze wydarzenia i inicjatywy kulturalne. Czas trwania: 90 minut Wstęp wolny, konieczna rezerwacja miejsc: bilety@krt-festival.pl Informacja o OFF KRT 2015 Więcej

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close