Kraków/XL Krakowskie Reminiscencje Teatralne: Miho Iwata „Niewidzialne miasto”

Zdjęcie: Kraków/XL Krakowskie Reminiscencje Teatralne: Miho Iwata „Niewidzialne miasto”

Fot. Shoichi Yabuta

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XL Krakowskich Reminiscencji Teatralnych Miho Iwata zaprasza na performans Niewidzialne miasto. Projekt ma charakter interdyscyplinarny. Obejmuje on działania performatywne (taniec oraz performance) w przestrzeni miejskiej. Idea tego projektu odwołuje się do problematyki redefiniowania tożsamości miejsca (miasta). Artystka ma z założenia odnaleźć ważne z jej punktu widzenia miejsca i (od)tworzyć ich pamięć oraz historię, teraźniejszość i potencjał, a także symboliczny wektor zmian.

Miho Iwata, to artystka, która, choć z pochodzenia jest Japonką, od wielu lat mieszka i tworzy w Krakowie. W swojej sztuce, Iwata inspiruje się japońskim teatrem butoh i wykorzystuje jego ekspresję taneczną podczas swoich improwizacji. Sprowadziła się tutaj już w 1986 roku i podjęła studia na filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zajmuje się choreografią, scenografią, a przede
wszystkim sztuką performance.

Czas trwania: 30 minut

Wstęp wolny!

Informacja o OFF KRT 2015

Program festiwalu

Więcej

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Kraków: Muzeum Archeologiczne, wejście od ul. Poselskiej, plener, ul. Senacka 3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close