Kraków/XL Krakowskie Reminiscencje Teatralne: Yuko Kaseki „Shoot Jeez My Gosh®”

Zdjęcie: Kraków/XL Krakowskie Reminiscencje Teatralne: Yuko Kaseki „Shoot Jeez My Gosh®”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XL Krakowskich Reminiscencji Teatralnych Yuko Kaseki zaprasza na solowy performans butoh Shoot Jeez My Gosh®. Przedstawienie inspirowane jest powieścią amerykańskiego pisarza, Henry’ego Dargera. Tu niewinność jest skontrastowana z przemocą. Tę drugą reprezentują dźwięki prawdziwych bitew znalezionych w Internecie. Tę pierwszą – ruchy ciała. Spektakl podejmuje problem ambiwalentnego stosunku bezsilności wobec systemu przemocy i brutalnego terroru współczesnego świata.

Darger nie doczekał się, póki co, tłumaczenia na język polski, więc interpretacja Yuko Kaseki to jedyna translacja, z jaką może obcować polski widz. Spotkanie z Kaseki to zarazem spotkanie ze sztuką choreografii, tańca i dźwiękowego kolażu.

Artystka ukończyła Butō/Performing Art w HBK Braunschweig, mieszka w Berlinie. W swej sztuce łączy dwie skrajnie odmienne wizje – zderza okrucieństwa wojny z ciałem wątłego, bezbronnego dziecka.

Czas trwania: 40 minut

Bilety: 20zł

Informacja o OFF KRT 2015

Program festiwalu

Więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close