Kraków: XVI Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” – warsztaty

Zdjęcie: Kraków: XVI Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” – warsztaty

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Szesnasta edycja organizowanego przez Balet Dworski  „Cracovia Danza” i Fundację „Ardente Sole” Festiwalu Tańców Dworskich odbędzie się  pod hasłem Groteska i komedia w tańcu dworskim.

Tradycyjnie jednym z ważnych elementów Festiwalu są warsztaty prowadzone przez wybitnych specjalistów z całego świata. Zajęcia skierowane są zarówno dla tancerzy zawodowych jak i dla amatorów. W tym roku warsztaty poprowadzą mistrzowie tańców dawnych: Barbara Segal (taniec angielski, taniec barokowy), Marie-Claire Bär Le Corre (taniec francuski, warsztaty dla dzieci), Ana Yepes (taniec hiszpański), Alaknanda Bose (indyjski taniec Kathak) i Leszek Rembowski (dawny taniec polski).

Od kilku już lat oferta warsztatowa poszerzona jest o warsztaty aktorskie. Te w tym roku będą nawiązywać do głównego tematu Festiwalu. Zajęcia poświęcone komedii dell’arte poprowadzą jedynie w Polsce aktorzy specjalizujący się w tym gatunku teatralnym. Krzysztof Antkowiak, tancerz Baletu Dworskiego Cracovia Danza, zdradzi natomiast uczestnikom warsztatów tajniki sztuki pantomimy.

W części warsztatowej Festiwalu swoje miejsce znalazła też nieodłączna towarzyszka tańca – muzyka. Podczas warsztatów muzycznych instrumentaliści i śpiewacy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności o znajomość tajników muzyki wykonywanej do tańca. Zajęcia poprowadzą francuscy artyści: Gwinnevivre Quenel (śpiew renesnsowy), Robin Joly (muzyka do tańca), Pascale Boquet (lutnia, gitara).

*       *       *

Wramach kursu:
– pięciodniowe warsztaty
– wieczorne koncerty i pokazy w Willi Decjusza
– bal historyczny „Cracovia Danza”
– konsultacje z ekspertami
– przynależność do zespołu warsztatowego „Decius Danza”, a wraz z nim udział w prezentacjach, koncertach i pokazach na scenach ustawionych w zabytkowych miejscach Krakowa oraz korowodzie po ulicach Starego Miasta.

W cenę konkursu wliczone jest również:
– pamiątkowe zdjęcie
– dyplom uczestnictwa
– zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem (sobota 1 sierpnia 2015)
– bezpłatny wstęp na spektakle biletowane

Koszt uczestnictwa:

Cena jednego kursu: 290 zł *
Cena zajęć dla dzieci: 180 zł*

*ZNIŻKA!
1. Osoby zapisujące się na 3 kursy i więcej
2. Osoby uczestniczące w warsztatach po raz trzeci i więcej płacą za jeden kurs tylko 200 zł, a za zajęcia dla dzieci 160 zł

 

Zaliczka
Zaliczka za udział w warsztatach wynosi 100 zł/osobę, płatna do 10 lipca 2015.
Druga część wpłaty za udział w warsztatach płatna przelewem lub gotówką bezpośrednio przed rozpoczęciem warsztatów. Istnieje również możliwość wpłaty za całość warsztatów.

Dane do wpłaty w zł (PLN):

74 8589 0006 0000 0011 0044 0002
Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie
Fundacja „Ardente Sole”
al. Krasińskiego 20/9
30-101 Kraków
W tytule: „Opłata za warsztaty: imię i nazwisko uczestnika warsztatów”

Zgłoszenia wraz z dowodem wpłaty zaliczki należy przesyłać pocztą bądź drogą mailową na adres:

ardentesole@ardentesole.art.pldo 10 lipca 2015.

 

Szczegółowe informacje na temat warsztatów można znaleźć na stronie internetowej Festiwalu w zakładce Warsztaty:

http://cracoviadanza.pl/pl,kursy

ARCHIWUM PREZENTACJI

Kraków: Willa Decjusza, ul. 28 Lipca 17a.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close