Kraków/XVII Festiwal Tańców Dworskich: Balet Dworski „CRACOVIA DANZA” „Wokół tanga” – finał festiwalu

Zdjęcie: Kraków/XVII Festiwal Tańców Dworskich: Balet Dworski  „CRACOVIA DANZA” „Wokół tanga” – finał festiwalu

Romana Agnel. Fot. T. Korczyński

Wersja do druku

Udostępnij

Balet Dworski Cracovia Danza zaprasza na XVII edycję Festiwalu Tańców Dworskich „Cracovia Danza”, której patronuje motyw „tańca dworskiego w Ameryce Południowej”. Na finał festiwalu, w jego drugiej, powarsztatowej części zaplanowano pokazy spektakli i występy artystyczne. W poniedziałek, 8 sierpnia o godz. 20.00 na scenie przy Placu Szczepańskim wystawiony będzie spektakl nawiązujący do tematu festiwalu. Będzie to przedstawienie Wokół tanga w wykonaniu Baletu Dworskiego Cracovia Danza, jedynego zawodowego baletu w Polsce zajmującego się tańcem dawnym. W prezentacji Wokół tanga będą się przeplatały zarówno gorące rytmy tanga wprost z Buenos Aires w wykonaniu mistrza Facundo Peñalva, który wystąpi wraz ze swoją partnerką Ewą Wojtkiewicz oraz przedwojenne polskie tanga w wykonaniu tancerzy Cracovia Danza, które zachęcą wszystkich obecnych do wspólnej zabawy.

Widowisko poprowadzi widzów nie tylko przez historię tańca, opowie tańcem o tangu, które nazywane jest „smutną myślą którą się śpiewa”, ale także pokaże go jako inspiracje wielu artystów z różnych stron świata. Tango, które wywodzi się z hiszpańskiej habanery i flamenco, zakorzenione wyrosłe i wypielęgnowane w Ameryce Południowej, przede wszystkim w Argentynie, powróciło w latach 20. XX wieku do Europy, stając się nie tylko przebojem sal tanecznych i koncertowych, ale także inspiracją dla wielu twórców.

Po spektaklu tancerze zapraszają na tradycyjny bal historyczny, w czasie którego będzie można zatańczyć różne formy tańców towarzyskich i salonowych z wielu epok.

Wstęp wolny!

Więcej informacji na stronie:  http://cracoviadanza.pl/pl,o-festiwalu

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Kraków: Plac Szczepański

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close