Kraków/XVII Festiwal Tańców Dworskich: „Il mondo nuovo” – międzynarodowa gala taneczna

Zdjęcie: Kraków/XVII Festiwal Tańców Dworskich: „Il mondo nuovo” – międzynarodowa gala taneczna

Romana Agnel. Fot. T. Korczyński

Wersja do druku

Udostępnij

Balet Dworski Cracovia Danza zaprasza na XVII edycję Festiwalu Tańców Dworskich „Cracovia Danza”, której patronuje motyw „tańca dworskiego w Ameryce Południowej”. Na finał festiwalu, w jego drugiej, powarsztatowej części zaplanowano pokazy spektakli i występy artystyczne. Wielka gala taneczna Il mondo nuovo, w czasie której wystąpią zaproszeni goście i wykładowcy Festiwalu Tańców Dworskich „Cracovia Danza” będzie okazją do przedstawienia publiczności wpływów tańców z Ameryki Południowej na taniec europejski różnych epok.

W gali udział wezmą m.in.: Alaknanda Bose, mistrzyni indyjskiego tańca kathak, która tym razem wystąpi ze swoim indyjskim zespołem Sanskriti; czy specjalizująca się w tańcu hiszpańskim, córka słynnego gitarzysty Ana Yepes, wraz z włoską specjalistką od tańca renesansowego Glorią Giordano z Rzymu. Obie panie jako Ensemble Donaires wprowadzą widzów w świat tańca barokowego, pokażą wpływy hiszpańskiej kultury choreograficznej na twórczość taneczną w innych częściach świata, także w Ameryce Łacińskiej. Nie zabraknie też tańca angielskiego barokowego w wykonaniu Barbary Segal czy tańca francuskiego, który zaprezentuje Marie-Claire Bär Le Corre. W gali udział weźmie także Balet Cracovia Danza, który zaprezentuje wpływy Ameryki Południowej na formę tańca barokowego w baletach dworskich. Finałem tego spektaklu stanie się wielki bal z udziałem tancerzy i publiczności.

Wstęp wolny!

Więcej informacji na stronie:  http://cracoviadanza.pl/pl,o-festiwalu

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Kraków: Plac Szczepański

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close