Kraków/ XVII Letni Festiwal Opery Krakowskiej: Su-jōruri & Kabuki Buyō „Metamorfozy patosu”

Zdjęcie: Kraków/ XVII Letni Festiwal Opery Krakowskiej: Su-jōruri & Kabuki Buyō „Metamorfozy patosu”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Na zakończenie XVII Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej będzie można zobaczyć tradycyjny japoński teatr kabuki . Podczas finałowego wieczoru odbędzie się prezentacja spektaklu Metamorfozy patosu Su-jōruri & Kabuki Buyō. W programie wieczoru fragmenty tradycyjnych sztuk scenicznych Japonii – Echigo jishi (kabuki buyō taniec), Shunkan, czyli Kikaigashima (recytacja) i Sagi musume (kabuki buyō taniec). Artyści od lat prezentuja japońską sztukę widzom z krajów Europy i Azji, a tym samym wspierają dwustronną wymianę kultur. Do końca 2014 roku formy zaczerpnięte z  tradycyjnych teatrów  japońskich  kabuki  i bunraku (teatru lalkowego) wykonają w czterech europejskich miastach – Winterthur, Genewie, Budapeszcie i właśnie w Krakowie. Te dwa gatunki teatru  pełnią istotną rolę w japońskim społeczeństwie i są stale kultywowane. W 2003 roku UNESCO uznało je za „Niematerialne dziedzictwo kulturowe”. W teatrze kabuki tradycyjnie występują tylko mężczyźni, odtwarzając na scenie role kobiece.

Współorganizatorem wieczoru jest Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Więcej informacji:  www.opera.krakow.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:30

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close