Kraków/XVIII Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”: „Kraków tańczy” – warsztaty

Zdjęcie: Kraków/XVIII Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”: „Kraków tańczy” – warsztaty

Mushimaru Fujieda. Fot. Yukihiro Toriguchi.

Wersja do druku

Udostępnij

XVIII Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”, organizowany przez Balet Dworski „Cracovia Danza” odbędzie się w Krakowie pod hasłem Na Dalekim Wschodzie. Tegoroczna edycja będzie więczwrócona będzie w stronę Azji. Tańce z Dalekiego Wschodu będzie można podziwiać na kilku scenach w historycznych miejscach miasta, ale też poznać je w praktyce. Po raz pierwszy w historii festiwalu odbędzie się kurs koreańskiego tańca dworskiego z wachlarzami, który poprowadzi Jang Tae Yun.

Od lat Cracovia Danza udowadnia, że poprzez dawne tańce możemy się dziś doskonale bawić, podobnie jak to robili ludzie 100, 200 czy 300 lat temu. Warsztaty są niepowtarzalną okazją podróży w czasie i przestrzeni. Uczestnicy po zakończonych warsztatach biorą udział w pokazie, w którym każda grupa prezentuje poznane w ciągu tygodnia choreografie. Podczas finału festiwalu kursanci wystąpią w historycznych kostiumach na scenie na Rynku Głównym.

Trwające 5 dni warsztaty będą odbywały się w budynku słynnego Nowodworka, czyli I Liceum Ogólnokształcącego, znajdującego się przy Placu Na Groblach. Kursy poprowadzą: Barbara Segal (taniec angielski, taniec barokowy), Marie-Claire Bär Le Corre (taniec francuski, warsztaty dla dzieci), Ana Yepes (taniec hiszpański), Gloria Giordano (taniec włoski), Alaknanda Bose (indyjski taniec Kathak), Jang Tae Yun (koreański taniec dworski) i Leszek Rembowski (dawny taniec polski). W programie znajdą się także warsztaty aktorskie. Zajęcia poświęcone komedii dell’arte poprowadzą Agnieszka Cianciara-Fröhlich i Jonathan Fröhlich, jedyni w Polsce aktorzy specjalizujący się w tym

gatunku teatralnym. Natomiast Krzysztof Antkowiak, tancerz Baletu Cracovia Danza, zdradzi swoim kursantom tajniki sztuki pantomimy. Ponadto przez cały tydzień będzie można oglądać wieczorne pokazy wykładowców na dziedzińcu Pałacu Biskupa Erazma Ciołka. Gwarancja miejsca w grupie przy zapisie do 10 lipca.

email: ardentesole@ardentesole.art.pl

Karta zgłoszeniowa do pobrania: http://cracoviadanza.pl/aktualnosc/54

***

Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” to jedyne tego typu wydarzenie w Polsce i unikatowe na skalę światową. Co roku skupia latem w Krakowie mistrzów tańca historycznego oraz liczne zespoły specjalizujące się w tańcu dawnym z całego świata. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Romana Agnel.

18. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”

Na Dalekim Wschodzie

31 lipca – 6 sierpnia, Kraków

Rynek Główny • Barbakan • Pałac Biskupa Erazma Ciołka
Collegium Maius • Willa Decjusza • Nowodworek (I LO w Krakowie)

Szczegółowy program i informacje o zapisach na warsztaty: www.cracoviadanza.pl/festiwal

Organizator: Balet Cracovia Danza

Współorganizatorzy: Stowarzyszenie Villa Decjusza, Fundacja Ardente Sole

Partnerzy: Korea Arts Menagement Service, Alaknanda Institute for Performing Arts, I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie, Gimnazjum nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Krakowie, Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Szkoła Tańca Jane Austen, FP Multimedia, Restauracja Chimera, Hostel Deco, Hostel Kadetus, Hostel Indalo

Patronat medialny: Dziennik Polski, TVP 3 Kraków, Radio Kraków, Magiczny Kraków, Karnet, Miesięcznik Kraków, Gość Niedzielny, taniecPOLSKApl, CzasDzieci.pl, PolskaMuza.eu

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programów Teatr i taniec (festiwal) oraz Edukacja kulturalna (warsztaty Kraków tańczy)

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close