Kraków/XXI Krakowskie Spotkania BaletOFFowe: Art Color Ballet „Tabula Rasa”

Zdjęcie: Kraków/XXI Krakowskie Spotkania BaletOFFowe: Art Color Ballet „Tabula Rasa”

Fot. M. Boruń

Wersja do druku

Udostępnij

POCZĄTEK: jest jak biała kartka papieru którą czas zapisuje własnymi słowy. I gdy już życie w każdej literze ma swą formę, zaczynamy, wiedzieć, określać, znaczyć…. KONIEC: by otworzyć następną Kartę do zapisania…

 

W 1998 roku Agnieszka Glińska, zafascynowana tańcem, muzyką i malarstwem, założyła w Krakowie zespół Art Color Ballet.

Pierwszy spektakl był formą eksperymentu performance łączącego malarstwo na ciele, żywą muzykę oraz taniec. Ogromne zainteresowanie tą nową formą sztuki doprowadziło do stworzenia pierwszego w Polsce zespołu tańca wykorzystującego w spektaklach bodypainting autorskich kompozycji łączących choreografię, scenografię muzykę oraz makijaż ciał, wyrażanych w formie spektaklu, w którym widz ogląda sztukę malarstwa ożywionego. Bodypainting po raz pierwszy został wykorzystany na tak szeroką skalę w spektaklu baletowym.

 

Zespół współtworzą profesjonalni tancerze, pasjonaci sztuki tańca i malarstwa, performerzy, akrobaci, muzycy, plastycy i charakteryzatorzy. Tancerze specjalizują się w różnych stylach tańca: klasycznym, jazzowym, współczesnym, flamenco. Dzięki doświadczeniu i znajomości tak odmiennych gatunków choreografie są bardzo różnorodne i stale wzbogacane o nowe pomysły. Współpraca z utalentowanymi malarzami i fotografami doprowadziła do stworzenia serii prac fotograficznych, które wyznaczyły nowy, charakterystyczny kierunek sztuki bodypainting oraz stanowiła szkic do powstania wielu spektakli zespołu.

 

Art Color Ballet

Tabula Rasa

projekt i reżyseria: Agnieszka Glińska 
choreografia: Agnieszka Glińska 
współpraca przy choreografii: Małgorzata Popławska, Magdalena Konopek 
muzyka: Adam Kaczyński 
scenografia, kostiumy, projekty bodypainting: Agnieszka Glińska

 

Po spektaklu odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Macieja Rauera Urban Ballet – balet w przestrzeni miejskiej

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Nowohuckie Centrum Kultury, Aleja Jana Pawła II 232, 31-000 Kraków

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close