Kraków/XXI Krakowskie Spotkania BaletOFFowe: Kielecki Teatr Tańca „Sny”

Zdjęcie: Kraków/XXI Krakowskie Spotkania BaletOFFowe: Kielecki Teatr Tańca „Sny”

Fot. M. Boruń

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Sny czerpie inspirację ze świata marzeń sennych, w którym z żelazną logiką, właściwą snom, splatają się ze sobą wydarzenia będące reminiscencjami realnej codzienności z całkowicie fantastycznymi motywami. Świat społeczny z jego hierarchiami i relacjami międzyludzkimi przenika się ze światem pierwotnej natury, symbolizowanej przez takie siły jak deszcz, słońce, przestrzeń.  

 

Ta struktura marzenia sennego odwzorowana jest w konstrukcji spektaklu, na który składają się sekwencje pozornie niezwiązanych ze sobą scen, połaczonych jednak nielinearną logiką, która ujawnia się w całości przedstawienia, a jednocześnie zostawia widzowi swobodę interpretacji.  Język tańca współczesnego, którym posługuje się choreograf, jest doskonałym narzędziem, pozwalającym oddać całą niezwykłość  świata, który jest na pograniczu jawy i snu.

 

Sny
premiera 30 kwietnia 2009r.
choreografia, scenografia – Jacek Tyski
kostiumy – Tijana Tyski
reżyseria światła – Grzegorz Pańtak

muzyka – Lok-Batan Folklore Group, Krzysztof Knittel, Dulce Pontes, Company for string, Adele Anthony, Ulster Orchestra

Występuje Kielecki Teatr Tańca w składzie:

I Soliści: Judith Kowalczyk, Ewelina Kubot, Agata Twarowska,Małgorzata Ziółkowska, Grzegorz Pańtak
II Soliści:Alicja Horwath-Maksymow, Katarzyna Skrzyniarz, Tomasz Pietrzykowski
zespół: Ewelina Barwicz, Anna Budnicka, Małgorzata Grzywińska, Anna Kmiecik, Monika Kuc, Karolina Ziółkowska,Tomasz Dziuba, Piotr Górski, Marek Stawiarski, Michał Stoch

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close