Kraków/XXII Krakowskie Spotkania BaletOFFowe: Zadam Company „Profil” i Krakowska Akademia Tańca „music&movement”

Zdjęcie: Kraków/XXII Krakowskie Spotkania BaletOFFowe: Zadam Company „Profil” i Krakowska Akademia Tańca „music&movement”

Profil. Fot. z materiałów NCK w Krakowie.

Wersja do druku

Udostępnij

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na pokaz dwóch spektakli jednego wieczoru: Profil Zadam Company i music&movement Krakowskiej Akademii Tańca.

Profil

Komunikowanie się z rodziną i przyjaciółmi oraz spotykanie się za pośrednictwem portali społecznościowych wywarło duży wpływ na sposoby interakcji międzyludzkiej. Entuzjastyczni użytkownicy Internetu pielęgnują przyjaźnie pozbawione kontaktu twarzą w twarz. Przedstawienie Profil zgłębia pytanie o świat realny i wirtualny na poziomie psychologii człowieka. Czy istnieje jakakolwiek różnica w naszej obecności, gdy migrujemy pomiędzy naszymi rolami w codzienności? W jaki sposób przedstawiamy siebie w świecie rzeczywistym i wirtualnym jako artystów, a jak pokazujemy siebie, jako osoby prywatne? Choreografia i towarzyszący jej pokaz wideo zostały stworzone w ironicznym tonie. Zamiast gotowych odpowiedzi przedstawione są opcje wyboru w teatrze, który gra rolę platformy społecznej.

pomysł/choreografia: Adam Zambrzycki
wykonawcy: Timea Sebestyen, Jessica Simet, Adam Zambrzycki
realizacja wideo: Massih Parsaie
światła: Peter Koczor
opracowanie muzyczne: Adam Zambrzycki
Sponsorzy: Ministerstwo Zasobów Narodowych, Narodowy Fundusz Kulturalny, Fundacja Workshop, Stowarzyszenie Medáliák, Centrum Kultury SÍN, Fundacja Orkesztika, Cullbergbaletten, Jardin d’ Europe, D.ID Dance Identity.

Grupa Zadam Company została założona w 2003 r. przez Ádáma Zambrzyckiego. Tworzą ją artyści zapraszani do realizacji konkretnego projektu artystycznego. Spektakle Zadam Company nigdy nie ograniczają się tylko do języka i ruchu – zawsze mają na celu integrację różnorodnych gatunków artystycznych.

Ádám Zambrzycki jest na Węgrzech uznanym tancerzem tańca współczesnego, nauczycielem i choreografem. Pracował z wieloma znakomitymi węgierskimi choreografami i twórcami teatru. Przez sześć lat był solistą w Campagne Pal Frenak. Od 2005 roku nieprzerwanie prezentuje swoje własne produkcje.

music&movement

Spektakl baletowy zrealizowany został w technice tańca modern i jazz, w wykonaniu uczennic Krakowskiej Akademii Tańca, z towarzyszeniem młodzieżowego jazz bandu. Przedstawienie jest pełne energii, radości, emocji oraz wyrazistych obrazów do muzyki skomponowanej specjalnie dla potrzeb spektaklu przez Dawida Sulej-Rudnickiego.

kierownictwo artystyczne: Monika Myśliwiec
reżyseria i choreografia: Monika Myśliwiec, Sabina Pyka, Karolina Skarżyńska, Bernadetta Zwierowska, Anna Kłos
muzyka: Dawid Sulej-Rudnicki
występują: Cracow Dance Academy, The&I

Krakowska Akademia Tańca założona została przez „L’ Art de la Danse” – Towarzystwo Wspierania i Rozwoju Sztuki Baletowej w Krakowie. Rozpoczęła działalność w roku szkolnym 2000/2001, za głównym celem działalności obierając sobie upowszechnianie i propagowanie sztuki baletowej wśród dzieci i młodzieży. Od 2002 roku balet Krakowskiej Akademii Tańca bierze udział w znaczących wydarzeniach kulturalnych miasta Krakowa (festiwale Misteria Paschalia, Krakowska Wiosna Baletowa, Krakowskie Spotkania Baletoffowe), stale występuje na scenie Teatru Ludowego (Pyza na polskich dróżkach, Pyza za wielką wodą), współpracuje również z zaproszonymi choreografami i prezentuje własne spektakle baletowe (m.in. w ramach Krakowskiej Kameralnej Sceny Baletowej na scenie pod Ratuszem). Zespół bierze również udział w koprodukcjach m.in. z Budapest Dance Theatre, Teatrem Borgatti w Cento, Teatrem Ludowym w Krakowie oraz Konsulatem Polskim we Francji.

ilety: 20 zł
Zamówienia i informacje: tel. 517 248 619, 12 644 24 81,
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl
Kasa czynna: poniedziałek–piątek 8.30-20.00 oraz na godzinę przed spektaklem

www.krakowskitetartanca.pl

http://www.nck.krakow.pl/festiwale/spotkania-baletowe/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close