Kraków/XXII Letni Festiwal Opery Krakowskiej: Gala baletowa „Grand pas…!”

Zdjęcie: Kraków/XXII Letni Festiwal Opery Krakowskiej: Gala baletowa „Grand pas…!”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach 22. Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej na Dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu odbędzie się Gala baletowa Grand pas…! 

Swój program zaprezentują artyści z Polski – tancerze Baletu Opery Krakowskiej (Paulina Cisłowska, Julia Galambos, Nika Lipolt, Mariana Morfin-Sanchez, Malika Tokkozhina, Clara Ushizaka, Federico Casilli, Leonardo Cusinato, Aliaksandr Karandulka, Maciej Pluskowski, Emanuele Sardo, Tomasz Staniak), Teatru Wielkiego im. S. Moniuszki w Poznaniu (Marika Kucza, Mateusz Sierant), Baletu Opery Wrocławskiej (Natasuki Katayama, Łukasz Ożga) oraz z włoskiego Teatro di San Carlo (Anbeta Toromani, Alessandro Macario), francuskiej Compagnie Chorégraphique François Mauduit (Vittoria Pellegrino, Nicola Lazzaro, François Mauduit), a także z rosyjskiego Teatru Maryjskiego (Igor Kolb, Aleksandr Sergeev).

Ważnym punktem programu będą przygotowane specjalnie na tę okazję choreografie do dwóch kompozycji Fryderyka Chopina autorstwa Zofii Rudnickiej i Katarzyny Aleksander-Kmieć, do których zatańczy Balet Opery Krakowskiej. Fryderyk Chopin zaliczany jest do największych polskich kompozytorów, ale jego rola, ze względu na bardzo patriotyczną wymowę dzieł, wykraczała poza samą muzykę. Wiele z jego utworów traktowano jako synonimy polskości, a rodacy odwoływali się do nich w ważnych momentach o wymowie patriotycznej. Prezentacja choreografii przygotowanej do muzyki tego kompozytora wpisze się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MKiDN mini (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:30

Kraków: Dziedziniec arkadowy Zamku Królewskiego na Wawelu, Wawel 5

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close