Kraków/XXVI Festiwal Kultury Żydowskiej: Kibbutz Contemporary Dance Company „If It All”

Zdjęcie: Kraków/XXVI Festiwal Kultury Żydowskiej: Kibbutz Contemporary Dance Company „If It All”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas XXVI Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie odbędzie się pokaz spektaklu If At All Kibbutz Contemporary Dance Company w choreografii Ramiego Be’era. If At All to poruszający spektakl, zbudowany wokół figuratywnych i abstrakcyjnych kręgów, zamkniętych form i otwartych struktur. To fizyczna przestrzeń w ruchu, w centrum której znajdują się różnorodne i zmieniające się relacje między ludźmi. W spektaklu została wykorzystana muzyka m.in. Volcano Choir, Nine Inch Nails, Massive Attack czy Olafura Arnaldsa.

Przedstawienie stanowi potężne, przesycone emocjami widowisko próbuje uchwycić niestałość relacji międzyludzkich, ich płynne przenikanie się i nieprzerwaną walkę, jaką toczymy sami ze sobą i z wszystkimi wokół. Obrazy sceniczne to kolejne odsłony wojny ludzko-ludzkiej. Przedstawienie oparte zostało na powtarzającym się motywie koła i tańca w kręgu, które jest jak echo tańców plemiennych obdarzonych siłą magicznego zaklęcia. Struktura okręgu przełamuje się, rozpada na tańczone z wściekłą furią sola czy energetyczne duety, by znów zewrzeć się w archetypicznym obrazie wspólnoty.

If It All jest efektem pracy zespołowej, jednocześnie zaś pozwala docenić indywidualne umiejętności każdego z szesnastu wykonawców. Zaskoczenie jakością ich pracy podkreślali krytycy na całym świecie. Ekscytujące, energetyczne i intensywne przedstawienie KCDC odwołuje się do wspólnego przeżycia, co sprawia, że spektakl jest doskonale odbierany na całym świecie.

Trailer

Choreografia, scenografia i światła: Rami Be’er

Tancerze: Ranana Randy, Nir Even-Shoam, Danielle Ohn, Oz Mulay, Shani Cohen, Etai Peri, Korina Fraiman, Daniel Costa, Ben Bach, Eyal Dadon, David Ben Shimon, Dafna Ironi, Tamar Barlev, Elisa Capecchi, Martin Harriague, Almog Kidron, Anat Oz

Muzyka: Volcano Choire, H. Gudnadottir, Nine Inch Nails, Massive Attack, Murcof, Olafur Arnalds, M. Richter, J. Johansson, L. Einaudi, Ophir Leibovitch

Dźwięk: Alex Claude, Rami Be’er

Kostiumy: Maor Zabar, Rami Be’er

Czas trwania: 65 min. (bez przerwy)

Kibbutz Contemporary Dance Company (KCDC) jest jednym z najważniejszych Teatrów Tańca w Izraelu. Swoją markę i rozpoznawalność zawdzięcza przede wszystkim Dyrektorowi Artystycznemu Ramiemu Be’er, którego unikalne, ekskluzywne choreografie stały się znakiem rozpoznawczym zespołu zarówno w Izraelu, jak i na świecie. Dzięki silnej technicznie i zróżnicowanej fizycznie obsadzie tancerzy oraz ich dynamicznej wrażliwości, KCDC przedstawia to, co w izraelskim tańcu najlepsze i regularnie występuje na najważniejszych scenach i festiwalach całego świata. KCDC zostało założone w 1973 roku przez nieżyjącego już Yehudita Amona, który stworzył podstawy dla funkcjonowania kwitnącej dzisiaj International Dance Village, która z czasem rozwinęła się i pod przewodnictwem Ramiego Be’er i zespołu KCDC zmieniła się w najwyższej klasy centrum tańca.

http://www.kcdc.co.il

Bilety: 100, 90, 70/ 60, 50, 40 zł.

Współorganizatorem spektaklu Kibbutz Contemporary Dance Company w ramach 26. FKŻ jest Kraków Congress Centre.

ICE-Kraków-logo

Program XXVI Festiwalu Kultury Żydowskiej

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Kraków: Centrum Kongresowe ICE, ul. Marii Konopnickiej 17

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close